Duża, znana amerykańska sieć Popeyes otworzy w Szczecinie jedną z dwóch pierwszych restauracji w PolsceFoto: WhisperToMe (Wikipedia)

Duża, znana amerykańska sieć Popeyes otworzy w Szczecinie jedną z dwóch pierwszych restauracji w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna znana, duża amerykańska sieć restauracji zamierza wejść do Polski. W 2023 roku w naszym kraju swoje pierwsze lokale planuje otworzyć Popeyes. Za jej rozwój na terenie naszego kraju odpowiadają Restaurant Brands International i McVin.

Pierwsza restauracja zostanie otwarta we Wrocławiu. Drugi obiekt tej amerykańskiej sieci ma powstać w Szczecinie. Przedstawiciele Popeyes nie ujawniają jej dokładnej lokalizacji.

Popeyes wyróżnia się menu w stylu nowoorleańskim, na które przede wszystkim składa się pikantny kurczak, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki oraz inne regionalne dania.

Przypomnijmy, 2 grudnia 2022 r. firmy Restaurant Brands International oraz McWin ogłosiły, że podmioty stowarzyszone z McWin zyskały wyłączne prawa franczyzowe marek Burger King i Popeyes. Planują one ekspansję obu sieci restauracji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejne lokale Burger King mają powstać w Polsce, Czechach i Rumunii, a restauracje Popeyes — w Polsce oraz Czechach. Łącznie w planach jest otwarcie w tych trzech krajach 600 lokali, w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Na razie nie wiadomo, jaka część z nich powstanie w Polsce. Nie podano też dokładnych ani nawet przybliżonych dat pierwszych otwarć.

W najbliższym czasie Popeyes nie powinien mieć w naszym kraju większych trudności ze znalezieniem wolnych lokali komercyjnych. W trakcie kryzysu gospodarczego jest i będzie ich dużo.

Na swoją polską siedzibę firma Popeyes wybrała Wrocław.

REKLAMA

W Polsce brand jest mało rozpoznawalny, ale na całym świecie Popeyes dysponuje obecnie siecią około 3800 restauracji, które zlokalizowane są w 30 krajach.

Foto: WhisperToMe (Wikipedia), / Restauracja Popeyes w Houston, w USA

O sieci Popeyes:

Popeyes Louisiana Kitchen, Inc., znana również jako Popeyes i wcześniej nazywana Popeyes Chicken & Biscuits oraz Popeyes Famous Fried Chicken & Biscuits to amerykańska, międzynarodowa sieć restauracji typu fast food ze smażonym kurczakiem, która powstała w 1972 w Nowym Orleanie. Obecnie jest spółką zależną firmy Restaurant Brands International z siedzibą w Toronto. Zdecydowana większość restauracji jest objęta franczyzą.

Popeyes wyróżnia się menu w stylu nowoorleańskim, na które przede wszystkim składa się pikantny kurczak, polędwiczki z kurczaka, smażone krewetki oraz inne regionalne dania.

Pierwsza restauracja Popeyes została otwarta w 1972 roku w Nowym Orleanie. Z kolei pierwszy franczyzowy lokal powstał w 1976 roku w Luizjanie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA