Echo Investment S.A. sprzedaje trzy biurowce w kompleksie Fuzja w Łodziźródło: Materiały prasowe

Echo Investment S.A. sprzedaje trzy biurowce w kompleksie Fuzja w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA
Echo Investment S.A. podpisało przedwstępną umowę sprzedaży trzech budynków biurowych w łódzkim kompleksie Fuzja. Za ponad 56,4 mln euro zostaną kupione przez grupę KGAL. Budynki mają 22 tys. mkw. łącznej powierzchni oraz certyfikat BREEAM. Stanowią ważną część wielofunkcyjnego projektu Fuzja, który powstaje na bazie poprzemysłowych zabudowań fabryki włókienniczej w Łodzi.
Fuzja to postindustrialna przestrzeń, która łączy historię z nowoczesnymi rozwiązaniami. Biurowce są w trakcie budowy i zostaną oddane do użytku w 2022 roku. Budynki będą posiadały certyfikat BREEAM Excellent.
– Cieszymy się, że Grupa KGAL dostrzegła wartość biurowców Fuzja jeszcze w trakcie ich budowy. To wyraźny dowód na to, że inwestorzy i najemcy doceniają naszą strategię tworzenia tzw. destinations, wielofunkcyjnych części miasta, gdzie ludzie mogą mieszkać, pracować i się bawić – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za dział inwestycji.
materiały inwestora
Głównym najemcą kompleksu biurowego będzie Fujitsu Poland Global Delivery Centre, które zdecydowało się skonsolidować tam swoje biuro, zajmując 16,3 tys. mkw. Nowa siedziba firmy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej secesyjnej Elektrowni, która zostanie odrestaurowana i przystosowana do nowych funkcji.
materiały inwestora
REKLAMA
Fuzja nie jest pierwszym projektem "destination", który skusił Grupę KGAL. Na początku tego roku inwestor nabył od Echo Investment S.A. budynek Biura przy Willi będący częścią wielofunkcyjnego kompleksu Browary Warszawskie.
– Biurowce Fuzji są doskonałym aktywem dla inwestora strategicznego, ze względu na najwyższą jakość oraz zainteresowanie renomowanych najemców, co potwierdza wartość budynków w długim czasie – podsumowuje powody wyboru inwestycji Adam Scheitza, Transaction Manager z KGAL Investment Management.
Materiały prasowe
Projekt Fuzja powstaje przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Na powierzchni blisko 8 hektarów powstaną mieszkania, biura i powierzchnie usługowe, a także sklepy i restauracje. Nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone zajmą prawie 4 hektary, zachęcając do spędzania tam wolnego czasu i relaksu. Za projekt architektoniczny Fuzji odpowiedzialna jest pracownia Medusa Group.
materiały inwestora
KGAL jest niezależną firmą zarządzającą inwestycjami i aktywami o wartości ponad 15 miliardów euro. Grupa zajmuje się pozyskiwaniem, realizacją i zarządzaniem długoterminowymi inwestycjami dla instytucjonalnych i prywatnych inwestorów w zakresie nieruchomości, zrównoważonej infrastruktury i lotnictwa. KGAL, działający w całej Europie, został założony ponad 50 lat temu i ma siedzibę w Grünwaldzie koło Monachium. Na 31 grudnia 2020 r., KGAL zatrudniał ponad 345 pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Fuzja

Fuzja I-01

Dostępna powierzchnia: 8262 m2
  • status budynku: w budowie
  • dostępność: Od zaraz
  • klasa budynku: A
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 13.80
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0