Łódź: Echo Investment pozyskało kredyt na budowę trzech biurowców w kompleksie Fuzjaźródło: materiały inwestora

Łódź: Echo Investment pozyskało kredyt na budowę trzech biurowców w kompleksie Fuzja

Orzech
Orzech
Fuzja
adresŁódź, Milionowa
inwestorEcho Investment S.A.
projektantMedusa Group
REKLAMA
Jeden z największych polskich deweloperów Echo Investment S.A. pozyskał kredyt na budowę trzech biurowców, wchodzących w skład wielofunkcyjnego kompleksu Fuzja w Łodzi. Finansowanie inwestycji zapewnił Bank Pekao.
Zgodnie z podpisaną umową, Bank Pekao udzieli Echo Investment S.A. blisko 34 mln euro kredytu inwestycyjnego i budowlanego, oraz 10 mln zł kredytu VAT. Całkowity okres finansowania zakończy się w dniu 31 stycznia 2026 roku. Bank Pekao od wielu lat współpracuje z Echo Investment S.A., finansując projekty deweloperskie spółki, w tym budowę np. Biur przy Warzelni i Biur przy Willi w kompleksie Browary Warszawskie.
materiały inwestora
Głównym najemcą dwóch już realizowanych budynków kompleksu Fuzja w Łodzi jest Fujitsu Poland Global Delivery Center, czołowy światowy dostawca infrastruktur i wsparcia informatycznego.
Fuzja ma przywrócić życie pofabrycznym terenom dawnej fabryki Karola Scheiblera w Łodzi. Na blisko 8-hektarach przy ul. Tymienieckiego zostaną zrewitalizowane historyczne budynki. Powstaną tu także kolejne nowe obiekty. Cały kompleks Fuzja składał się będzie z czterech apartamentowców, a także z biur o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone.
materiały inwestora
Na całą inwestycję składać się będzie łącznie 20 budynków o różnorodnym przeznaczeniu, z czego 14 to zaadoptowane budynki historyczne
W realizowanym obecnie I etapie Fuzji powstają dwa budynki mieszkalne z 274 mieszkaniami o metrażach od 29 mkw. do 111 mkw. Mają zostać oddane do użytku do końca 2020 roku.
materiały inwestora
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA