Kraków: Wystartowała budowa dużego biurowca przy alei Pokoju

Kraków: Wystartowała budowa dużego biurowca przy alei Pokoju

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Rozpoczęły się prace budowlane przy wznoszeniu kompleksu biurowego Brian Park. Inwestycja składać się będzie z trzech połączonych ze sobą dziesięciopiętrowych segmentów, o łącznej powierzchni biurowej 43 tysięcy metrów kwadratowych.
Echo Investment ruszył z budową jednego z większych biurowców o powierzchni użytkowej ponad 43 tys. mkw. Podobny metraż znajduje się przy rondzie Mogilskim w Krakowie w kompleksie biurowym Unity Centre. Za projekt architektoniczny inwestycji przy al. Pokoju odpowiada pracownia DDJM Architekci, ta sama, która zaprojektowała przebudowę słynnego Szkieletora.
Kompleks biurowy Brain Park będzie składał się z trzech 11-kondygnacyjnych budynków, każdy o wysokości około 40 metrów. Obiekt ma posiadać dużą dwukondygnacyjną podziemną halę parkingową dla 485 samochodów i kilkaset rowerów. W garażu zaplanowano szatnie i prysznice dla rowerzystów, oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
REKLAMA
Teren wokół budynków zostanie starannie zagospodarowany. Na obszarze wynoszącym około 10 tys. mkw. znajdować się będzie plac gimnastyczny, huśtawki, stoły do gry w tenisa, strefa relaksu i wypoczynku wśród zieleni urządzonej.
Oddanie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano na wakacje 2022 roku.
Echo Investment obecny jest na krakowskim rynku od ponad 20 lat. Deweloper zrealizował w Krakowie 14 inwestycji mieszkaniowych, z ponad tysiącem mieszkań, oraz dwa projekty biurowe – budynek Avatar przy alei Armii Krajowej i kompleks O3 Business Campus przy ul. Opolskiej. Inwestor wybudował również trzy hotele – Ibis, Nowotel oraz Qubus. Inwestor przygotowuje się do budowy nowego kompleksu biurowego przy ulicy Wita Stwosza, którego powierzchnia ma wynosić ponad 50 tys. mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA