Zawisła wiecha na dwóch biurowcach w kompleksie Fuzja w Łodziźródło: Echo Investment

Zawisła wiecha na dwóch biurowcach w kompleksie Fuzja w Łodzi

https://img.investmap.pl/user/3/35_%s.jpg
Orzech
Fuzja
adresŁódź, Milionowa
inwestorEcho Investment S.A.
projektantMedusa Group
REKLAMA
Na terenie łódzkiej inwestycji Fuzja dobiegły końca prace związane z realizacją stanu surowego dwóch biurowców, czego zwieńczeniem jest tradycyjna wiecha. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na I kwartał 2022 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

Symboliczna wiecha zawieszona na biurowcach zgodnie z tradycją zaznaczyła osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obu budynków. Biurowce będą miały odpowiednio pięć oraz sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną, łącznie zaoferują ponad 19 tys. mkw. powierzchni. Stanowić będą integralną część nowej przestrzeni miejskiej, która po latach znów zacznie tętnić życiem.

Wiecha to bardzo ważny moment podczas budowy każdej inwestycji. Przez ostatnie miesiące mieszkańcy Łodzi mieli możliwość obserwowania jak pną się w górę kolejne kondygnacje realizowanych budynków, które staną się częścią wielofunkcyjnego projektu, jakim bez wątpienia jest Fuzja. Obecnie na placu budowy trwają prace instalacyjne, w ramach prac elewacyjnych montowana jest izolacja oraz podkonstrukcja pod okładzinę elewacyjną. Trwają prace związane z realizacją sieci zewnętrznych. Zakończyliśmy renowację ściany historycznej od strony południowej. Rozpoczynamy prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Pozwolenie na użytkowanie budynku planujemy uzyskać w pierwszym kwartale 2022 r. – mówi Rafał Kornatko, project manager w dziale biur Echo Investment.

Nowoczesna bryła budynków oraz ich fasada korespondować będzie z całością rewitalizowanego kompleksu Fuzji. Po wejściu do biurowców gości witać będzie reprezentacyjne lobby. Powierzchnia biurowa została zaplanowana tak, by zapewnić przyszłemu najemcy komfort, funkcjonalność oraz możliwość elastycznej aranżacji wnętrz według indywidualnych potrzeb. Dodatkowym atutem obu budynków są wysokie na blisko 3 metry przestrzenie biurowe, które pozwolą na swobodny dostęp światła dziennego do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w biurowcach. Budynki zostały zaprojektowane i są realizowane zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM, co znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w niskim zużyciu energii, a także zastosowaniu przyjaznych dla otoczenia materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Biurowce realizujemy dla firmy Fujitsu, która zdecydowała się przenieść swój łódzki zespół właśnie do Fuzji. Jest to dla nas ogromna nobilitacja, ponieważ jest to najemca na niemal całą powierzchnię biurową obu budynków. Fuzja to niezwykle klimatyczna pofabryczna przestrzeń, która łączy historię z nowoczesnymi rozwiązaniami, wysokim standardem i świetną lokalizacją w centrum miasta. Pracownicy na wyciągnięcie ręki będą mieć dostęp do oferty handlowej, restauracyjnej i rozrywkowej. Po zakończonej pracy, komfortowo będzie można zrobić tutaj zakupy, pójść na obiad ze znajomymi lub wyskoczyć na pyszną kawę do jednej z urokliwych kawiarni, które znajdą się na terenie projektu. Będzie to też świetne miejsce na organizację biznesowych spotkań i lunch’ów. Budynki biurowe będą otoczone zielenią, alejkami i skwerami. Nie można pominąć również widoku na niesamowitą i już odrestaurowaną zabytkową elektrownię Scheiblera z początku XX wieku. Wszystko to sprawi, że Fuzja będzie znakomitym miejscem do życia, spędzania wolnego czasu i pracy – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

Wieloetapowa inwestycja łączyć będzie funkcję biurową, handlowo-usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne.

Źródło: Echo Investment

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowy lub rozbudowy A4 i budowy S5 na Dolnym Śląsku
To krok milowy dla rozwoju dolnośląskiego odcinka autostrady A4. Konsorcjum firm Multiconsult Polska...
Znamy szczegóły nowej inwestycji biurowo-hotelowej przy stacji Wrocław-Mikołajów [WIZUALIZACJE]
Vastint poinformował oficjalnie o swojej najnowszej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska, w ramach kt...
W Gliwicach powstało Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0
Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 zostało uruchomione przez firmę APA Group w Gliwicach....
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego tunelu kolejowego na linii Wrocław – Jelenia Góra
Sprawniejszą organizację kolejowych połączeń w Karkonosze zapewni odnowa tunelu kolejowego na trasie...
Wrocław: Miasto wystawia na sprzedaż kolejne zabytkowe, przedwojenne kamienice [ZDJĘCIA]
Jest szansa, że kolejne dwie zabytkowe, przedwojenne kamienice we Wrocławiu odzyskają swój dawny bla...
Coraz bliżej startu wielkiej inwestycji pod Środą Śląską
Jak poinformowała wczoraj w oficjalnym komunikacie giełdowym spółka Budimex S.A., zawarła w poniedz...
W Warszawie trwa budowa laboratorium diagnostyki medycznej ALAB [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Budynek jest wznoszony na warszawskim Mokotowie przy ulicy Zawodzie 20/22. Obiekt o charakterze usłu...
Co kupić – dom czy mieszkanie?
Chęć posiadania własnego domu lub mieszkania to priorytet wielu dorosłych osób. Jest także synonimem...
Złożono wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Głogowa w ciągu DK12
W miniony czwartek, tj. 17 czerwca br. do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) we Wrocła...
O krok od podpisania umowy na środkowy odcinek trasy S7 Warszawa – Grójec
Kontrola uprzednia postępowania przetargowego na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowe...