Zawisła wiecha na dwóch biurowcach w kompleksie Fuzja w Łodziźródło: Echo Investment

Zawisła wiecha na dwóch biurowcach w kompleksie Fuzja w Łodzi

Orzech
Orzech
Fuzja
adresŁódź, Milionowa
inwestorEcho Investment S.A.
projektantMedusa Group
REKLAMA
Na terenie łódzkiej inwestycji Fuzja dobiegły końca prace związane z realizacją stanu surowego dwóch biurowców, czego zwieńczeniem jest tradycyjna wiecha. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na I kwartał 2022 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

Symboliczna wiecha zawieszona na biurowcach zgodnie z tradycją zaznaczyła osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego obu budynków. Biurowce będą miały odpowiednio pięć oraz sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną, łącznie zaoferują ponad 19 tys. mkw. powierzchni. Stanowić będą integralną część nowej przestrzeni miejskiej, która po latach znów zacznie tętnić życiem.

Wiecha to bardzo ważny moment podczas budowy każdej inwestycji. Przez ostatnie miesiące mieszkańcy Łodzi mieli możliwość obserwowania jak pną się w górę kolejne kondygnacje realizowanych budynków, które staną się częścią wielofunkcyjnego projektu, jakim bez wątpienia jest Fuzja. Obecnie na placu budowy trwają prace instalacyjne, w ramach prac elewacyjnych montowana jest izolacja oraz podkonstrukcja pod okładzinę elewacyjną. Trwają prace związane z realizacją sieci zewnętrznych. Zakończyliśmy renowację ściany historycznej od strony południowej. Rozpoczynamy prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Pozwolenie na użytkowanie budynku planujemy uzyskać w pierwszym kwartale 2022 r. – mówi Rafał Kornatko, project manager w dziale biur Echo Investment.

Nowoczesna bryła budynków oraz ich fasada korespondować będzie z całością rewitalizowanego kompleksu Fuzji. Po wejściu do biurowców gości witać będzie reprezentacyjne lobby. Powierzchnia biurowa została zaplanowana tak, by zapewnić przyszłemu najemcy komfort, funkcjonalność oraz możliwość elastycznej aranżacji wnętrz według indywidualnych potrzeb. Dodatkowym atutem obu budynków są wysokie na blisko 3 metry przestrzenie biurowe, które pozwolą na swobodny dostęp światła dziennego do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w biurowcach. Budynki zostały zaprojektowane i są realizowane zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM, co znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w niskim zużyciu energii, a także zastosowaniu przyjaznych dla otoczenia materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Biurowce realizujemy dla firmy Fujitsu, która zdecydowała się przenieść swój łódzki zespół właśnie do Fuzji. Jest to dla nas ogromna nobilitacja, ponieważ jest to najemca na niemal całą powierzchnię biurową obu budynków. Fuzja to niezwykle klimatyczna pofabryczna przestrzeń, która łączy historię z nowoczesnymi rozwiązaniami, wysokim standardem i świetną lokalizacją w centrum miasta. Pracownicy na wyciągnięcie ręki będą mieć dostęp do oferty handlowej, restauracyjnej i rozrywkowej. Po zakończonej pracy, komfortowo będzie można zrobić tutaj zakupy, pójść na obiad ze znajomymi lub wyskoczyć na pyszną kawę do jednej z urokliwych kawiarni, które znajdą się na terenie projektu. Będzie to też świetne miejsce na organizację biznesowych spotkań i lunch’ów. Budynki biurowe będą otoczone zielenią, alejkami i skwerami. Nie można pominąć również widoku na niesamowitą i już odrestaurowaną zabytkową elektrownię Scheiblera z początku XX wieku. Wszystko to sprawi, że Fuzja będzie znakomitym miejscem do życia, spędzania wolnego czasu i pracy – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo Investment.

Wieloetapowa inwestycja łączyć będzie funkcję biurową, handlowo-usługową, gastronomiczną, a także budynki mieszkalne, plac miejski i otwarte, zielone tereny wspólne liczące blisko 4 ha. Wszystko w otoczeniu historycznej zabudowy dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera, które stanowią dziedzictwo Łodzi Fabrycznej. Łącznie na 8 ha zlokalizowanych będzie 20 budynków, z czego 14 stanowić będą obiekty historyczne.

Źródło: Echo Investment

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...
Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...