Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce jest gotowa fabrykawody.eu

Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce jest gotowa

FILMY
Orzech
Orzech
REKLAMA

Fabryka Wody w Szczecinie, najnowocześniejszy kompleks basenowo-edukacyjny w Polsce jest gotowa. Woda w basenach już szumi, sauny się grzeją, a Edukatorium czeka na odkrywców.

Półroczny okres rozruchu technologicznego już się zakończył. Aktualnie przeprowadzana jest procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. To długotrwały proces związany ze skrupulatną weryfikacją zrealizowanej inwestycji przez nadzór budowlany i z uwagi na bezpieczeństwo nie należy go przyspieszać. Jednocześnie trwają przygotowania organizacyjne.

Kontynuowany jest nabór pracowników. Do obsługi Fabryki Wody potrzeba ok. 300 osób (ratowników, pracowników kas, obsługi klienta, gastronomii, osób sprzątających). W poszczególnych strefach należy wyposażyć obiekt w dodatkowe urządzenia oraz asortyment. Do przeprowadzenia będą jeszcze testy z udziałem mieszkańców, po to aby wyłapać przed oficjalnym otwarciem ewentualnie niedociągnięcia organizacyjne. Jednak bez pozwolenia na użytkowanie nie można tego zrobić wcześniej.

Poszczególne części Fabryki Wody są jeszcze wyposażane w dodatkowe urządzenia oraz niezbędny asortyment. Obiekt czekają również testy, do których będą zaproszeni także mieszkańcy miasta.

Mnogość atrakcji w Fabryce Wody może przyprawić o zawrót głowy. Aqupark to baseny rekreacyjne z zabawkami wodnymi, leżankami i masażerami, wanny spa, basen sportowy o długości 25 metrów, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie i wiele dodatkowych atrakcji. W saunarium do dyspozycji gości dostępnych będzie aż 16 saun, łaźnie piwne, tężnia solankowa, baseny schładzające czy gabinety masażu. W Edukatorium w 6 blokach tematycznych zwiedzający odkrywać będą ciekawostki naukowe dotyczące wody. Dostępne będą także warsztaty oraz strefa zabaw w ogródkach wodnych. Ofertę uzupełni strefa sportu składająca się z kręgielni oraz ścianki wspinaczkowej.

Ceny biletów

Taryfa biletowa została podzielona na poszczególne strefy obiektu. Klient może kupić bilet na wybraną strefę bądź skorzystać z oferty łączonej.

Basen sportowy

Bilet normalny na basen sportowy na 1,5 godziny kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł.Możliwy jest zakup karnetu na 30 dni za 169 zł tylko na basen sportowy.

Aquapark (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna)

Bilet normalny na baseny rekreacyjne (w tym strefę zewnętrzną) i basen sportowy kosztuje 60 zł za 2 godziny lub 85 zł za cały dzień. Ulgowy to odpowiednio 50 zł lub 70 zł.

Bilet rodzinny (2+1) to 145 zł za 2 godziny (15 zł dopłaty za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (30 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).Możliwy jest także zakup karnetu na 30 dni za 189 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych oraz basenu sportowego.

Strefa zewnętrzna

Bilet normalny tylko na strefę zewnętrzną kosztuje 29 zł za 2 godziny lub 39 zł za cały dzień. Bilet ulgowy to odpowiednio 19 zł lub 29 zł.

Saunarium (strefa saun, strefa basenów rekreacyjnych i basen sportowy)

Bilet normalny kosztuje 50 zł za 1 godzinę, ulgowy 40 zł. Wstęp na cały dzień to odpowiednio 40 zł lub 30 zł – taki bilet dostępny będzie tylko w pakiecie z biletem wstępu na Aquapark.Dostępny będzie także karnet na 30 dni za 179 zł umożliwiający wejście do strefy saun.

Strefa edukacji:

Bilet normalny do Edukatorium na cały dzień kosztuje 37 zł, ulgowy 29 zł.Bilety rodzinny (2+1) kosztuje 85 zł.Dostępne będą bilety grupowe (koszt biletu normalnego/ulgowego + na każde rozpoczęte 10 osób darmowe wejście dla opiekuna.Za 200 zł/h możliwe będzie wynajęcie audytorium.100 zł kosztować będzie karnet na cykl warsztatów.Dostępne będą także bilety na wydarzenia specjalne i wystawy czasowe.

REKLAMA

Oferta łączona Aqupark + Edukatorium (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, Edukatorium)

Bilet normalny na cały dzień kosztuje 99 zł, ulgowy 85 złBilet rodzinny (2+1) to 240 zł (40 zł dopłaty za każde kolejne dziecko).Dostępny będzie także 30 dniowy karnet open VIP za 269 zł umożliwiający wejście do basenów rekreacyjnych, basenu sportowego i strefy saun i edukatorium.

Strefa sportu – obejmuje kręgielnię i ściankę wspinaczkową:

Bilet normalny na kręgielnię na 1 godzinę i 1 tor kosztuje 90 zł, ulgowy 80 zł. 2 godziny to odpowiednio 120 zł lub 110 zł.Bilety normalny na ściankę wspinaczkową za 3 godziny kosztuje 40 zł, ulgowy 35 zł. Trzy wspięcia to 50 zł. Dostępny będzie także 30 dniowy karnet za 239 zł na ściankę wspinaczkową.

Dopłaty i ulgi

Osoba chcąca przedłużyć pobyt lub przejść na inną strefę będzie musiała dokonać dopłaty. W strefie wodnej koszt za 1 osobą to 1,00 zł za każdą minutę. W strefie saun koszt za 1 osobą to 1,50 zł za każdą minutę. W strefie sportu koszt za 1 osobą to 1,00 zł za każdą minutę.

Dzieci do 3 roku życia mają wstęp za darmo. Bilety ulgowe przysługiwać będą dzieciom poniżej 7 roku życia, osobom z legitymacją osoby niepełnosprawnej, uczniom za okazaniem legitymacji szkolnej, studentom szkół wyższych do 25 roku życia na podstawie legitymacji studenckiej, osobom po 65 roku życia na podstawie dowodu osobistego, posiadaczom Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny.

Aktualnie negocjowane są warunki współpracy z operatorami kart Benefit Systems MultiSport oraz Medicover Sport.

Fabryka Wody to również największa w Polsce strefa SPA

Na trzech kondygnacjach do dyspozycji odwiedzających będzie 16 łaźni tematycznych, m.in.: pustynna, zamkowa, słowiańska, marynistyczna, czy wulkaniczna. W strefie saunarium znajdzie się również tężnia solankowa, grota lodowa oraz baseny chłodzące, z wyjątkową atrakcją w postaci łaźni piwnej. Saunarium to także gabinety wellness oraz dedykowane dzieciom pomieszczenia saunowe, w których najmłodsi od podstaw będą mogli poznawać kulturę saunowania.

Obok basenów, saunarium i amfiteatru, który zimą zamieniać się będzie w lodowisko, w drugim skrzydle obiektu powstało centrum edukacyjne, w całości poświęcone tematyce wody. Przestrzenie edukatorium wypełniają wystawy podzielone na sześć bloków tematycznych. Znajdują się tam również laboratoria, w których prowadzone będą zajęcia będące uzupełnieniem ścieżki dydaktycznej realizowanej w szkole. Z kolei centralna przestrzeń edukatorium tzw. „wir wiedzy” będzie miejscem, gdzie odbywać się niezwykłe pokazy i wydarzenia, w których główną rolę odgrywać będzie nauka. Różnorodną ofertę obiektu uzupełni kręgielnia, strefa ze stołami bilardowymi, ścianka wspinaczkowa oraz strefa fitness.

Na razie nie jest jeszcze znana dokładna data otwarcia Fabryki Wody.

ALSTAL Grupa Budowlana

Informacje o inwestycji:

Łączna powierzchnia użytkowa obiektu obejmuje nieco ponad 17 000 mkw. z terenem zewnętrznym o powierzchni 5 ha.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. i ALSTAL Real Estate Sp. z o.o.

Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding.

Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION Sp. z o.o.

Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA