Firma Deloitte otworzy biuro we wrocławskiej RenomieMateriały prasowe

Firma Deloitte otworzy biuro we wrocławskiej Renomie

REKLAMA

Jedna z największych i najbardziej znanych firm na świecie otworzy nowe biuro w stolicy Dolnego Śląska. Deloitte wynajęła 1,3 tys. mkw. powierzchni biurowej we wrocławskiej Renomie, której właścicielem i zarządcą jest Globalworth.

Deloitte to międzynarodowa sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie. Należy do tzw. wielkiej czwórki firm zajmujących się audytem finansowym. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 osób.

Główne biuro w Polsce znajduje się w Warszawie. Dodatkowo firma posiada osiem biur lokalnych w: Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

– Renoma jest jednym z trzech obiektów wielofunkcyjnych w portfelu Globalworth Poland, obok warszawskiej Hali Koszyki i katowickiego Supersamu. Obecnie budynek przechodzi szeroko zakrojoną metamorfozę, dzięki której wzbogaci się o najwyższej klasy powierzchnie biurowe, autorskie koncepty gastronomiczne, szeroki wachlarz usług i renomowane marki modowe. Tę przemianę doceniają kolejni najemcy – mówi Maciej Gołębiewski, Asset Management & Leasing Director w Globalworth Poland.

– Wraz z pandemią zmieniły się nasze potrzeby i zwyczaje biurowe, przeszliśmy w tryb pracy hybrydowej. Również nasi klienci dostosowali zasady dotychczasowej współpracy do realiów nowej rzeczywistości. W związku z tym, podjęliśmy decyzję o zmianie przestrzeni na taką, która odpowie na aktualne potrzeby naszych pracowników i klientów – mówi Bartłomiej Suszko, partner w Deloitte.

Materiały prasowe

– Jako zespół lokalny rozwijamy się niesamowicie dynamicznie, dlatego chcemy zapewnić naszym pracownikom warunki, w których będą mogli zarówno efektywnie współpracować, znajdować przestrzeń do budowania wzajemnych relacji, jak i koncentrować się na wykonaniu swoich bieżących zadań. Dzięki świetnej lokalizacji oraz wyjątkowej ofercie przestrzeni wspólnych, Renoma odpowiada na wszystkie nasze potrzeby – podkreśla Bartłomiej Suszko.

– Renoma to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Wrocławiu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspierać firmę Deloitte w tej transakcji i dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzono. Jestem przekonana, że prestiżowe i pełne historii przestrzenie tego miejsca będą sprzyjały dalszemu dynamicznemu rozwojowi firmy w regionie – podkreśla Dorota Kościelniak, dyrektor regionalna Colliers we Wrocławiu.

fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula

Pierwszy etap metamorfozy Renomy zakończony

Pod koniec marca do użytku został oddany pierwszy fragment przebudowanej części Renomy - atrium północne wraz ze strefą wejściową od strony ul. Świdnickiej. Jej właściciel i zarządca, firma Globalworth, odtworzył w budynku oryginalny układ bliźniaczych dziedzińców, jakie znajdowały się tam pierwotnie. Pierwszy z nich ozdobiły już biało-szare marmury z Portugalii i Turcji, złocone rzeźby ludzkich głów, wzorowane na tych z fasady, a także ogromne żyrandole, swoim kształtem nawiązujące do przedwojennych oryginałów w stylu art deco. Projektantem przebudowy jest uznany wrocławski architekt Zbigniew Maćków i jego pracownia.

Po metamorfozie Renoma zaoferuje blisko 35 tys. mkw. powierzchni biurowej. Przyszli użytkownicy biur będą mieć do dyspozycji m.in. stacje do ładowania samochodów i hulajnóg elektrycznych, które zostaną też udostępnione również gościom i klientom, rozbudowaną infrastrukturę rowerową z szatniami, prysznicami i stojakami, a także usługi carsharingu.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Najemcy otrzymają też dedykowaną aplikację Globalworth, dzięki której ich pracownicy skorzystają z bezdotykowego dostępu do biura, przywołają windy przez smartfon, otworzą szlaban do parkingu czy zarezerwują salkę konferencyjną lub miejsce parkingowe.

Renoma jest również przyjazna środowisku - obiekt może się poszczycić certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent, a także zasilaniem w 100 proc. zieloną energią.

Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Colliers.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA