Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swojej fabryki w Aglomeracji Krakowskiej. Tym razem jest to firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, która zainwestuje 80 milionów złotych w rozbudowę zakładu produkcyjnego, znajdującego się w Niepołomicach pod Krakowem. Będzie to już trzecia rozbudowa tej fabryki, która jest największym obiektem produkcyjnym tej grupy w Europie.
Inwestor ponownie zdecydował się na współpracę z Krakowskim Parkiem Technologicznym (KPT). Pierwsze zezwolenie przedsiębiorstwo otrzymało w ramach specjalnej strefy ekonomicznej, dzisiaj skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy inwestycji (PSI).
Spółka zajmuje się produkcją automatycznych systemów przeznaczonych dla mieszkań i budownictwa takich jak: napędy, punkty kontrolne, technologia komunikacji oraz automatyka do domu. Jest obecna w 59 krajach, posiada 8 zakładów produkcyjnych i 17 ośrodków badawczo-rozwojowych.
SOPEM zamierza zainwestować 80 milionów złotych w celu zwiększenia mocy produkcyjnych obecnie istniejącego i funkcjonującego zakładu w Niepołomicach. Inwestycja będzie obejmowała zakup linii produkcyjnych, modernizację budynku, rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej, która pozwoli na testy oraz usprawnienia produkcji.

Fabryka SOPEM w Niepomołomicach została wybudowana w 2014 roku, a jej powierzchnia początkowo wynosiła 5850 metrów kwadratowych. Już w grudniu inwestor zdecydował się na jej rozbudowę, a w 2016 roku oddano do użytku kolejną halę produkcyjną, dzięki której powierzchnia fabryki w Niepołomicach wzrosła do 11 754 mkw.
W podkrakowskich Niepołomicach znajduje się również centrum logistyczne SOPEM, które ukierunkowane jest na obsługę krajów wschodniej części Europy.
O inwestorze:
Firma SOPEM działa w Niepołomicach, jako jedna z fabryk Grupy Somfy - światowego lidera na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, lidera, który napędza innowacje z zakresu automatyki domowej.


![Co słychać na budowie S7 Wschodniej Obwodnicy Krakowa, na odcinku Mistrzejowice - Nowa Huta? [FILMY+ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/100/100/695140_100x70.jpg)
![Powstaje odcinek drogi ekspresowej Via Carpatia S19 Lublin - Lubartów [FILMY]](https://investmap.pl/_i/image/133/5/82821_100x70.jpg)
![W Rzeszowie powstaje nowa, wielka inwestycja sportowa. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/253/125/677629_100x70.jpg)
![Łódź z nowym 4‑gwiazdkowym hotelem. Zabytkowa kamienica przy Traugutta 12 odzyskała blask i stała się butikowym hotelem premium [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/211/83/695763_100x70.jpg)


![W Krakowie powstaje Muzeum Nowej Huty. Trwa modernizacja i przebudowa dawnego kina Światowid [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/28/28/678940_100x70.jpg)










![[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki koncern LEONI AG rozbuduje fabrykę pod Wrocławiem](https://investmap.pl/_i/image/184/56/36792_100x70.png)
![[Aglomeracja Wrocławska] Amerykański koncern Paragon Medical rozbuduje swoją fabrykę pod Wrocławiem](https://investmap.pl/_i/image/148/20/39828_100x70.jpg)
![[Dolny Śląsk] Francuski inwestor wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich](https://investmap.pl/_i/image/6/6/39430_100x70.jpg)