Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod KrakowemSOPEM / Grupa Somfy

Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowem

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swojej fabryki w Aglomeracji Krakowskiej. Tym razem jest to firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, która zainwestuje 80 milionów złotych w rozbudowę zakładu produkcyjnego, znajdującego się w Niepołomicach pod Krakowem. Będzie to już trzecia rozbudowa tej fabryki, która jest największym obiektem produkcyjnym tej grupy w Europie.

Inwestor ponownie zdecydował się na współpracę z Krakowskim Parkiem Technologicznym (KPT). Pierwsze zezwolenie przedsiębiorstwo otrzymało w ramach specjalnej strefy ekonomicznej, dzisiaj skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy inwestycji (PSI).

Spółka zajmuje się produkcją automatycznych systemów przeznaczonych dla mieszkań i budownictwa takich jak: napędy, punkty kontrolne, technologia komunikacji oraz automatyka do domu. Jest obecna w 59 krajach, posiada 8 zakładów produkcyjnych i 17 ośrodków badawczo-rozwojowych.

SOPEM zamierza zainwestować 80 milionów złotych w celu zwiększenia mocy produkcyjnych obecnie istniejącego i funkcjonującego zakładu w Niepołomicach. Inwestycja będzie obejmowała zakup linii produkcyjnych, modernizację budynku, rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej, która pozwoli na testy oraz usprawnienia produkcji.

SOPEM / Grupa Somfy
REKLAMA

Fabryka SOPEM w Niepomołomicach została wybudowana w 2014 roku, a jej powierzchnia początkowo wynosiła 5850 metrów kwadratowych. Już w grudniu inwestor zdecydował się na jej rozbudowę, a w 2016 roku oddano do użytku kolejną halę produkcyjną, dzięki której powierzchnia fabryki w Niepołomicach wzrosła do 11 754 mkw.

W podkrakowskich Niepołomicach znajduje się również centrum logistyczne SOPEM, które ukierunkowane jest na obsługę krajów wschodniej części Europy.

O inwestorze:

Firma SOPEM działa w Niepołomicach, jako jedna z fabryk Grupy Somfy - światowego lidera na rynku napędów i sterowników do bram, rolet i żaluzji w budynkach mieszkalnych, lidera, który napędza innowacje z zakresu automatyki domowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA