Firma z branży IT w sierpniu wprowadzi się do wrocławskiego biurowca L’UNIfot. Jakub Zazula

Firma z branży IT w sierpniu wprowadzi się do wrocławskiego biurowca L’UNI

Orzech
Orzech
REKLAMA

Biurowiec L’UNI, położony w centrum stolicy Dolnego Śląska, powiększa grono swoich najemców. Już w sierpniu wprowadzi się do niego firma z branży informatycznej. Najemca zajmie biuro o powierzchni 350 mkw., które będzie miało widok na Odrę.

L’UNI powstaje w dawnym budynku Wydziału Farmacji Akademii Medycznej. Nazwa budynku nawiązuje do francuskiego słowa "L’Université", które nierozerwalnie łączy się z historią tego miejsca.

– L’UNI to wyjątkowy biurowiec. Nie tylko ze względu na lokalizację, dziedzictwo obiektu i przepiękne widoki na Odrę, ale przede wszystkim nowoczesność, przestrzenność i możliwości aranżacyjne powierzchni, których nie oferuje żaden inny obiekt w tej części Wrocławia. Cieszę się, że firma z branży informatycznej doceniła potencjał L’UNI. Jestem przekonany, że przestrzeń biurowa z indywidualną i kreatywną aranżacją, która będzie nastawiona na współpracę z ludźmi, dobrą atmosferę i przyjazne środowisko pracy, wpłynie na efektywność i rozwój nowego najemcy – informuje Waldemar Weintritt odpowiedzialny za nadzór inwestorski nad L’UNI z ramienia JP Weber.

Ten neorenesansowy budynek z 1866 roku położony w obszarze Starego Miasta, przy budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, oferuje wyjątkowy widok na Odrę. Rewitalizacja budynku ruszyła w połowie 2020 roku i prowadzona jest pod bacznym okiem konserwatora zabytków.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA

Termin oddania do użytku zaplanowany jest na II kw. 2022 roku. Zarówno inwestorowi Luni Sp. z o.o., jak i pracowni odpowiedzialnej za projekt Maćków Pracownia Projektowa, zależy na przywróceniu budynkowi jego dawnego blasku i połączeniu historycznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami. Docelowo biurowiec oferować będzie około 3 600 mkw. powierzchni biurowej, a górna kondygnacja zyska przeszklenie umożliwiające podziwianie panoramy mostów Uniwersyteckich, Tamki i Wyspy Słodowej.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest OZ BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Sp. z o.o. z Wrocławia.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

– Wrocław od wielu lat należy do ścisłej czołówki polskich miast, a jego potencjał doceniają zarówno lokalne firmy, jak i międzynarodowe korporacje. Jest atrakcyjnym wyborem dla firm m.in. ze względu na szeroką bazę uczelni wyższych zapewniających dostęp do wykształconych pracowników. Dodatkowym atutem są liczne inwestycje w rozwój infrastruktury na przestrzeni ostatnich lat. Nie dziwi nas zatem fakt, że w I kwartale 2022 roku zaobserwowaliśmy wysoką aktywność najemców, której wynik był najlepszy spośród wszystkich miast regionalnych. Wolumen transakcji wyniósł 38 400 m kw., co było wzrostem o 85 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Mogę śmiało powiedzieć jako mieszkanka tego miasta, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – podkreśla Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director w Knight Frank, która odpowiada za komercjalizację budynku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA