Firma z księstwa Liechtensteinu otwarła nowy zakład produkcyjny w TczewieOerlikon Balzers

Firma z księstwa Liechtensteinu otwarła nowy zakład produkcyjny w Tczewie

Orzech
Orzech

19 maja 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego Oerlikon Balzers w Tczewie w województwie pomorskim. Gala połączona została z obchodami 20-lecia działalności firmy w Polsce.

Nowy zakład w Tczewie został zaprojektowany aby umożliwić dalszy rozwój firmy, poprzez m.in. utworzenie centrum kompetencyjnego do powlekania narzędzi formujących, tłoczenie, wykrawanie, formy wtryskowe. Narzędzi skrawających, głównie do gwintowania oraz części maszyn (PrC).

Oerlikon Balzers jest jednym z wiodących światowych dostawców technologii powierzchniowych, które znacząco poprawiają wydajność i trwałość elementów precyzyjnych oraz narzędzi dla przemysłu przetwórstwa metali i tworzyw sztucznych. Niezwykle cienkie i wyjątkowo twarde powłoki, sprzedawane pod markami BALINIT i BALIQ, zmniejszają tarcie i zużycie materiału.

REKLAMA