Znany polski inwestor i hotelarz Władysław Grochowski i należąca do niego Grupa Arche chcą uratować kolejny zabytek przemysłowy w województwie śląskim. Grupa, znana z działań na rzecz ochrony zabytków, nabyła historyczną Elektrociepłownię Zabrze. Inwestycja wpisuje się w kontynuację prac rewitalizacyjnych realizowanych przez firmę na terenie Górnego Śląska. W kompleksie ma powstać m.in. muzeum i baza hotelowa.
W dniu 13 czerwca b.r. w trakcie trwającej w Łodzi III edycji Forum Rewitalizacji prezes i założyciel hotelarsko-deweloperskiej Grupy Arche Władysław Grochowski oficjalnie wystartował akcję zbierania podpisów pod internetową petycją mającą na celu wsparcie działań zmierzających do zmian legislacyjnych mających na celu ratowanie zabytków. Zaprezentowano także krótki film z jego apelem, który dostępny jest w mediach społecznościowych.
Znany polski hotelarz i inwestor, właściciel i prezes zarządu Arche S.A. Władysław Grochowski uratuje kolejny zabytek w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie, w której powstawały między innymi jedne z pierwszych egzemplarzy Konstytucji 3 Maja, ma szansę na przywrócenie dawnej świetności. Zaangażowana w ocalanie historycznych obiektów firma Arche podjęła się procesu rewitalizacji tego zabytku
Następny duży, okazały zabytkowy, pofabryczny kompleks w Łodzi odzyska swój blask i przejdzie dużą metamorfozę. Zabytkowe famuły, będące niegdyś częścią kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego przy Ogrodowej, przejdą kompleksową rewitalizację. Znalazł się inwestor, który podejmie się gruntownego remontu, aby stworzyć w mieście nowoczesną przestrzeń w postindustrialnym klimacie.
W stolicy Dolnego Śląska rusza Arche Klasztor Wrocław, kolejny niesamowity hotel w kolekcji prezesa i założyciela Grupy Arche - Władysława Grochowskiego. To dwudziesty pierwszy obiekt Arche — największej w kraju sieci hotelowej z polskim kapitałem. Blisko dekadę temu trudnego zadania uratowania zrujnowanego zabytkowego obiektu we Wrocławiu podjął się prezes i założyciel Grupy Arche Władysław Grochowski. Teraz rusza tam unikatowy na skalę kraju hotel otoczony 4,7 ha parkiem, który oprócz możliwości spędzenia pobytów turystycznych oferuje wiele oryginalnych rozwiązań eventowych i znakomitą ofertę kulinarną.
Należąca do znanego i cenionego polskiego hotelarza Władysława Grochowskiego - Arche S.A. - największa polska sieć hoteli i deweloper mieszkaniowy, po raz kolejny inwestuje w stolicy Dolnego Śląska. Spółka wybuduje nowy hotel w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego lotniska.
W czasie pandemii sektor hotelowy przeszedł wielką próbę, aby tuż po niej doświadczyć napędzanego wzrostem odłożonego popytu wynikającego z lockdownu — niezwykłego odrodzenia. Obecnie podobnie, jak w naszym kraju, w całej Europie zauważamy swoistą "modę" na budowanie nowych obiektów hotelowych. Długo zajęłoby pełne wytłumaczenie powodów tego zjawiska, a jest ich co najmniej kilkanaście. W efekcie atrakcyjniejsze budynki coraz częściej wypierają wyeksploatowane, a te często całkowicie tracą swoją rację bytu.
W podwarszawskim Otwocku ruszyła rewitalizacja Dworu Bojarów — obiektu należącego do unikatowych zabytków Mazowsza. Niegdyś mieścił się tam, jeden z pierwszych w Polsce ośrodków leczniczych promujących zdrową dietę. Niestety przez ostatnie lata to historyczne miejsce znajdowało się w totalnej ruinie, a teraz wymaga gruntownego remontu.
— Pamiętam wprowadzenie w czasach PRL-u przez ministra przemysłu Mieczysława Wilczka ustawy o wolności gospodarczej. Bardzo chciałbym powtórzenia tej sytuacji, ponieważ przez ostatnie 35 lat wolnego rynku w Polsce politycy nam tę wolność w znacznym stopniu odebrali. A to za sprawą nadmiernej biurokracji i przeregulowania najróżniejszymi przepisami prawa. Efekt jest taki, że już wszyscy się w tym bałaganie pogubiliśmy — włącznie z tymi, którzy tworzą legislację — alarmował w jednym z wywiadów sprzed kilku miesięcy Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.
Znany polski hotelarz i inwestor, właściciel i prezes zarządu Arche S.A. Władysław Grochowski uratuje kolejny zabytek w Polsce. Tym razem w województwie mazowieckim. Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie, w której powstawały między innymi jedne z pierwszych egzemplarzy Konstytucji 3 Maja, ma szansę na przywrócenie dawnej świetności.