REKLAMA

Województwo dolnośląskie

Artykuły o Województwo dolnośląskie

Niemiecka firma STEICO buduje trzecią fabrykę w Polsce. Tym razem na Dolnym Śląsku
Trwa rekrutacja do nowej fabryki STEICO w Gromadce (powiat bolesławiecki, województwo dolnośląskie), której budowa jest na ostatniej prostej. W 2023 r. zaplanowano uruchomienie trzech linii produkcyjnych, na których wytwarzane będą ekologiczne płyty i maty termoizolacyjne. Trzeci zakład w Polsce zwiększy moce produkcyjne europejskiego lidera materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych.
P3 Logistic Parks zrealizuje wielką inwestycję pod Wrocławiem. Powstanie kilka tysięcy miejsc pracy
Zapowiada się kolejna wielka inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Tuż pod Wrocławiem zainwestuje firma P3 Logistic Parks, należąca w 100% do singapurskiego państwowego funduszu majątkowego GIC. Dzięki inwestycji bezpośrednio i pośrednio (w tzw. "otoczeniu biznesowym") powstanie docelowo kilka tysięcy nowych miejsc pracy.
Dolny Śląsk: Obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc z rządowym dofinansowaniem
Dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obwodnice Bolesławca, Obornik Śląskich i Boguszowa-Gorc otrzymają rządowe dofinansowanie. Stosowne umowy podpisali dziś Rafał Weber – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowych
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała w Bukowicach pod Brzegiem Dolnym (powiat wołowski, województwo dolnośląskie) zakład zajmujący się odzyskiwaniem cennych pierwiastków ze zużytych baterii i modułów litowo-jonowych. Inwestycję do Polski, na Dolny Śląsk przyciągnęła inna firma z Korei Południowej – LG Energy Solution (dawniej LG Chem), która zajmuje się m.in. produkcją baterii i ma ambitne plany rozwoju w związku z coraz większą sprzedażą samochodów elektrycznych. Pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych, w gminie Kobierzyce posiada największy kompleks fabryk baterii do aut elektrycznych w Europie.
W Polsce szybko przybywa magazynów dedykowanych do obsługi e-commerce
Już 7,35 mln mkw. powierzchni magazynowej w Polsce, czyli 30,7 proc. całkowitej podaży, przeznaczone jest do obsługi e-commerce. Największy wzrost tego rodzaju powierzchni zaobserwowano w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim oraz śląskim – wynika z raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield: "E-commerce pęka w szwach, a magazyny razem z nim".
W Polanicy-Zdroju na Dolnym Śląsku powstanie Centrum Kolarstwa Górskiego [WIZUALIZACJE]
W Polanicy-Zdroju na Dolnym Śląsku powstanie profesjonalny park rowerowy typu Cross Country. 15 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano list intencyjny w sprawie jego budowy.
Będzie kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy
Zapowiada się kolejna wielka inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Tuż pod Wrocławiem zainwestuje firma P3 Logistic Parks, należąca w 100% do singapurskiego państwowego funduszu majątkowego GIC. Dzięki inwestycji bezpośrednio i pośrednio (w tzw. "otoczeniu biznesowym") powstanie docelowo kilka tysięcy nowych miejsc pracy.
Są pieniądze na uruchomienie Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu
Jest szansa, że po wielu latach powrócą pociągi na Dworzec Świebodzki we Wrocławiu. W środę 20 kwietnia został zaakceptowany i otrzymał dofinansowanie projekt zakładający m.in. odbudowę tego zabytkowego dworca położonego w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.
Wybrano wykonawcę rewitalizacji części linii kolejowej nr 308 od Jeleniej Góry do Mysłakowic
Coraz bliżej do rozpoczęcia długo oczekiwanej na Dolnym Śląsku inwestycji kolejowej. Chodzi o rewitalizację kolejnej nieczynnej linii kolejowej w tym regionie, na którą mają powrócić pociągi.
Dolny Śląsk: Podpisano umowę dotyczącą rewitalizacji linii kolejowej z Bogatyni do Zgorzelca
W poniedziałek 30 sierpnia w Bogatyni Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski razem...
REKLAMA