Francuski koncern Alstom rozbudowuje centrum rozwoju produktów cyfrowych w KatowicachPixabay

Francuski koncern Alstom rozbudowuje centrum rozwoju produktów cyfrowych w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny międzynarodowy koncern zdecydował się na zwiększenie zatrudnienia w swoim centrum w Katowicach. Alstom rozbudowuje swoje centrum rozwoju produktów cyfrowych w Katowicach i poszukuje 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT.

Osoby zatrudnione w Katowicach będą tworzyć rozwiązania na skalę ogólnoświatową we współpracy z innymi centrami inżynierskimi Alstomu z Włoch, Szwecji i Belgii.

– W Polsce rozbudowujemy lokalne kompetencje praktycznie we wszystkich obszarach działalności kolejowej – od infrastruktury kolejowej po nowoczesne pociągi od prawie 100 lat w Katowicach. Nowe inwestycje w centrum rozwoju produktów cyfrowych świadczą o głębokim osadzeniu firmy na polskim rynku. Nasze rozwiązania informatyczne są budowane w oparciu o stabilne i nieulegające zmianom platformy – informuje cytowany przez portal rynek-kolejowy.pl Adam Juretko, wiceprezes Alstom w Polsce, dyrektor zarządzający Alstom ZWUS.

REKLAMA

W Polsce Alstom zatrudnia aktualnie ponad 4 tys. osób: w zakładzie produkcji taboru kolejowego Alstom Konstal w Katowicach, zakładzie produkcji taboru kolejowego we Wrocławiu, zakładzie specjalizującym się w systemach sterowania ruchem kolejowym w Katowicach, a także w zakładzie serwisowym w Łodzi, w placówkach serwisowych w Warszawie i Toruniu, w zakładzie produkcji wózków w Piasecznie oraz w biurze projektowym systemów sterowania ruchem kolejowym w Warszawie.

Ten francuski potentat przemysłowy planuje zrekrutować w 2022 roku na całym świecie 7,5 tys. nowych talentów, w tym około 6 tys. inżynierów i menedżerów, głównie w Europie i regionie Azji-Pacyfiku. Ponadto około 1,5 tys. techników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych, przede wszystkim w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Alstom-Konstal(gość)
Błąd w artykule. Nasz zakład produkcji taboru Alstom Konstal zlokalizowany jest w Chorzowie, nie w Katowicach
REKLAMA