Futureal Investment Partners zmodernizuje biurowiec Wratislavia Tower w centrum Wrocławiafot. Jakub Zazula

Futureal Investment Partners zmodernizuje biurowiec Wratislavia Tower w centrum Wrocławia

Orzech
Orzech
Wratislavia Tower
adresWrocław, Św. Antoniego 7-11
projektantŁękawa, Jarząbek, Chmura, Sprenger
REKLAMA

Futureal Investments Partners rozpocznie renowację jednej z niedawno nabytych inwestycji nieruchomościowych w Polsce. Biurowiec Wratislavia Tower we Wrocławiu zostanie odnowiony i dostosowany do wymagań certyfikatu BREEAM Excellent In-Use. Ponad połowę kompleksu wynajmie Miasto Wrocław.

Futureal Investments Partners to niedawno utworzona spółka Grupy Futureal zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem aktywami. Spółka rozpocznie remont biurowca Wratislavia Tower w centrum Wrocławia w sierpniu 2022 r., a prace zakończą się w II kwartale 2023 r. Remont obejmie modernizację elewacji i instalacji technicznych, w tym systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Głównym celem inwestora jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody w celu stworzenia bardziej zrównoważonego energetycznie budynku, który uzyska certyfikat BREEAM Excellent In-Use.

Powierzchnie rozrywkowe w budynku zostaną całkowicie odnowione – zaplanowano modernizację kina, a na parkingu podziemnym powstanie kilkanaście stacji ładowania samochodów elektrycznych.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Na mocy podpisanej w czerwcu umowy Miasto Wrocław wynajęło 54% budynku na 10 lat. Podpisanie umowy ogłoszono podczas Gali Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Wydarzenie uważane jest za jeden z najlepszych festiwali filmowych w tej części Europy i odbywa się we Wratislavia Tower od 17 lat. Właśnie uzgodniono, że wydarzenie pozostanie w tym samym miejscu na kolejne 10 lat.

– Wratislavia Tower ma wyjątkową lokalizację, znajduje się w samym centrum Wrocławia i jest dobrze znany lokalnej społeczności, przede wszystkim jako gospodarz festiwalu Nowe Horyzonty. Remont kompleksu jest częścią naszej strategii przekształcania starszych, ale dobrze zlokalizowanych budynków w zrównoważone projekty, zgodnie z zasadami ESG. Futureal Investment Partners wierzy, że taka strategia zaowocuje mniejszym śladem węglowym w porównaniu z budową nowych budynków – mówi Karol Pilniewicz, Dyrektor Zarządzający Futureal Investment Partners.

REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Wratislavia Tower zlokalizowana jest w ścisłym centrum Wrocławia, na rogu ulic Św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego. Charakterystycznym elementem budynku jest przeszklona 11-kondygacyjna wieża. Budynek Wratislavia Tower powstał w 2002 roku i ma powierzchnię prawie 20 tys. mkw. Od lat pełni funkcję nowoczesnego centrum kinowego – wcześniej był tu Helios, a w tej chwili kino Nowe Horyzonty z kafejką. Działają w nim również biura różnych firm, restauracje, klub fitness oraz rozległy podziemny parking.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Futureal Investment Partners ogłosiło niedawno, że podjęło pierwsze kroki, aby stać się główną międzynarodową firmą inwestycyjną i zarządzającą aktywami. Firma zainwestowała w trzy wartościowe projekty w Polsce w celu repozycjonowania. Oprócz 11-piętrowego Wratislavia Tower o powierzchni 12 000 mkw., położonego zaledwie 300 metrów od wrocławskiego rynku, firma nabyła również centrum handlowe Galeria Bemowo w Warszawie o powierzchni 30 345 mkw. oraz centrum handlowe Manhattan w Gdańsku o powierzchni 25 570 mkw. Oba kompleksy handlowe mają doskonałą lokalizację, przestronny parking i 120 lokali handlowych, które przyciągnęły znaczących najemców, takich jak Carrefour, Rossmann czy ostatnio Dealz.

Futureal Investment Partners to firma zajmująca się inwestycjami w nieruchomości i zarządzaniem aktywami, która koncentruje się na inwestycjach o wartości dodanej i oportunistycznych w całej Europie. Założona w 2021 roku jest częścią Futureal Group, jednej z wiodących europejskich grup deweloperskich. W ciągu ostatnich dwóch dekad Futureal Group zrealizowała ponad 180 projektów nieruchomościowych o łącznej wartości 5 mld euro i powierzchni ponad 3 mln mkw.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
No błagam(gość)
Mój pies robi większy tower jak go 2 dni nie wyprowadzam w parku ?

Powierzchnie biurowe w Wratislavia Tower

Wratislavia Tower

Całkowita powierzchnia: 11000 m2
  • status budynku: gotowy
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: -
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 14.50
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/79.0
  • podłoga techniczna