Galvano-Partners otwiera nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe w ŁodziGalvano-Partners

Galvano-Partners otwiera nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

W maju bieżącego roku zaplanowane jest oficjalne otwarcie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Galvano-Partners w Łodzi. Współfinansowane ze środków unijnych w Programie 2.1 Inteligentny Rozwój, jest pierwszym takim obiektem w branży galwanicznej, który pozwalać będzie na współtworzenie innowacyjnych produktów finalnych razem z klientami oraz przeprowadzanie testów w skali półprodukcyjnej.

Nowe opracowania będą mogły być wykorzystywane w technologiach własnej marki Galvano-Partners Chemicals, a także wspierać procesy partnerów zagranicznych spółki, tj. japońskiej firmy Dipsol oraz niemieckiej Umicore-Galvanotechnik, których Galvano-Partners prowadzi oficjalne przedstawicielstwo w Europie Środkowo-Wschodniej.

W pierwszej kolejności prace badawcze będą obejmowały opracowywanie produktów do redukowania zanieczyszczeń w procesach obróbki powierzchniowej, w szczególności na liniach do nakładania powłok funkcjonalnych - cynkowania elektrolitycznego, chromianowania, uszczelniania oraz pasywacji cynku ogniowego. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwoliło na określenie potrzeb w branży i nakreślenie kierunku rozwoju firmy. To właśnie rozwojem firmy i portfolio produktowym podyktowana była decyzja o budowie CBR, konieczna ze względu na wejście w nową fazę wzrostu i ekspansję na rynki zagraniczne. Do tego przyczyniły się również możliwości, jakie stworzyły programy unijne oraz zacieśniająca się współpraca z siecią badawczą Łukasiewicz.

Obrany kierunek prowadzenia prac badawczych do tworzenia unikatowych, innowacyjnych rozwiązań ma na celu podniesienie konkurencyjności firmy oraz jej wizerunku, a także stworzenie nowych możliwości wejścia na rynki światowe. Dzięki temu polska spółka o piętnastoletniej tradycji i mocno ugruntowanej pozycji będzie mogła zdobyć kolejne przewagi rynkowe, szczególnie na tle obecnych fuzji korporacyjnych.

REKLAMA
Galvano-Partners

Wyposażenie Laboratorium oraz Centrum B-R będzie obejmowało zaawansowane urządzenia pomiarowe, m.in. chromatograf gazowy ze spektrometrią mas, spektrometr absorbcji atomowej, spektrometr fluorescencji rentgenowskiej, mikroskop optyczny. Pozwoli to na przeprowadzanie praktycznie wszystkich możliwych i niezbędnych w procesach obróbki powierzchni analiz jakościowych i ilościowych metali oraz substancji chemicznych, a komora solna i klimatyczna pozwoli na wykonywanie badań korozyjnych wg specyfikacji producentów z branż motoryzacyjnej, budowlanej, w tym elementów złącznych, i lotniczej.

Równolegle do Centrum B-R powstaje Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, w którym firma oficjalnie prezentować będzie klientom wyniki prac badawczych, unikalne korzyści z ich zastosowania, a także planuje przeprowadzać szkolenia dla firm, kształcić nowych galwanizerów i własną kadrę technologów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA