W Bielsku-Białej oddano do użytku nowoczesny oddział kardiochirurgii

W Bielsku-Białej oddano do użytku nowoczesny oddział kardiochirurgii

śląskie
graviteo
REKLAMA

Oddział Kardiochirurgii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej został wybudowany w oparciu o projekt utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego i był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Oddział posiada dwie sale operacyjne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający przeprowadzanie nowatorskich operacji serca. Jedna z sal operacyjnych - sala hybrydowa - wyposażona jest w rentgenowskie ramię ,,C", dzięki któremu interdyscyplinarny zespół kardiochirurgiczno-kardiologiczny może przeprowadzać innowacyjne operacje, w oparciu o najnowszą technologię. Tak wyposażona sala operacyjna umożliwia wykonywanie zabiegów przezskórnego i przezkoniuszkowego wszczepiania zastawek serca (TAYI, PAYTI), hybrydowych operacji tętniaków aorty oraz  wad strukturalnych serca.

Opieka pooperacyjna będzie prowadzona na oddziale intensywnego nadzoru, który posiada 12 nowocześnie wyposażonych stanowisk intensywnego nadzoru pooperacyjnego. Oddział stanowi 14 komfortowych łóżek pacjentów, zespół poradni i sala rehabilitacyjna. Personel oddziału to wysokiej klasy specjaliści z zakresu kardiochirurgu, kardiologii i anestezjologii, wspomagani przez doświadczony zespół pielęgniarek, perfuzjonistów, rehabilitantów oraz analityków laboratoryjnych. Ordynatorem Oddziału Kardiochirurgii został dr hab. n. med. Marek Cisowski. Na oddziale wykonywane będą wszystkie klasyczne operacje z zakresu kardiochirurgii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wprowadzenie innowacyjnych technik operacyjnych.
Nowoczesne Centrum Badawczo - Rozwojowe znajduje się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego i jest z nim integralnie połączone. Taka lokalizacja Centrum pozwala na wykorzystanie doświadczenia specjalistów i doskonałego sprzętu diagnostycznego z zakresu innych dziedzin medycyny, z nowoczesną technologią leczenia chorób serca stosowaną w Polsko - Amerykańskich Klinikach Serca.
REKLAMA

Głównym celem nowopowstałego ośrodka jest opracowywanie nowoczesnych metod leczenia, szkolenie specjalistów z zakresu kardiologii i kardiochirurgii a przede wszystkim tak często podkreślana przez Unię Europejską konieczność poprawy i wyrównywania szans obywateli w dostępie do nowoczesnej technologii i ośrodków służby zdrowia.

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA