Zakończyła się przebudowa ul. Pionierów i Perseusza

Zakończyła się przebudowa ul. Pionierów i Perseusza

Gliwice
graviteo
REKLAMA

Zakończyła się przebudowa ulic Pionierów i Perseusza (od ronda przy Drodze Krajowej nr 88 do skrzyżowania z ul. Oriona).

Ostatni z wyremontowanych odcinków ul. Pionierów - od skrzyżowania z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy do ronda przy DK 88 - został oddany do użytku rano 21 grudnia.


- Nawierzchnia jezdni tych dwóch ulic była w bardzo złym stanie technicznym. Wyrwy i dziury stanowiły poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu. Zwłaszcza, że ulice Perseusza i Pionierów są znacznie obciążone ruchem, bo stanowią lokalną obwodnicę jednego z największych gliwickich osiedli. Dzięki nim mieszkańcy Kopernika czy Łabęd mogą szybciej dojechać do centrum, omijając sporą część zatłoczonej zwykle ul. Toszeckiej
- mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. Remont tych ulic pośrednio wiązał się również z budowaną w ich sąsiedztwie estakadą nad torami kolejowymi. Konieczne było połączenie obiektu z ul. Perseusza.


Roboty rozpoczęły się na początku roku i były prowadzone etapami. Odnowiono nawierzchnię, wyregulowano szerokość jezdni i jej przebieg. Przebudowano podziemną infrastrukturę (sieci: kanalizacyjną, wodociągową, energetyczną, gazową i cieplną), systemy kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Ułożono nowe chodniki, a istniejące przystanki komunikacji miejskiej zmieniono się w pełnowymiarowe zatoki. Uregulowano też lokalny ruch rowerowy - ścieżkę rowerową wytyczono po jednej stronie ulicy.

REKLAMA


Efekty przebudowy są widoczne zwłaszcza na ulicy Perseusza. Na skrzyżowaniu z ul. Gwiazdy Polarnej powstało czterowylotowe rondo, z którego w przyszłości będziemy wjeżdżać na estakadę. Inwestycję na zlecenie ZDM-u realizowało gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Przebudowa kosztowała 13,6 mln. zł.

źródło: UM Gliwice

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA