Globalny dostawca części dla branży automotive SaarGummi uruchomi fabrykę w DL Invest Park Sędziszów MałopolskiDL Invest Group

Globalny dostawca części dla branży automotive SaarGummi uruchomi fabrykę w DL Invest Park Sędziszów Małopolski

Orzech
Orzech
REKLAMA

Co najmniej kilkaset nowych miejsc pracy dla regionu podkarpackiego oraz współpraca pomiędzy szkołami średnimi m.in. w powiecie dębickim a wiodącym europejskim producentem uszczelek gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego. To tylko niektóre ze spodziewanych efektów uruchomienia w Sędziszowie Małopolskim fabryki SaarGummi – pierwszego najemcy, który zawarł umowę z inwestorem DL Invest Group na wynajem kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych w DL Invest Park Sędziszów Małopolski.

Ten nowoczesny kompleks magazynowo-produkcyjny do użytku zostanie oddany na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku. Inwestycję zlokalizowano tuż obok węzła autostrady A4, w odległości 10 minut jazdy samochodem od węzła na trasie DK94. Teren położony jest w pobliżu Dębicy, do której dojazd zajmuje mniej niż 20 min oraz Rzeszowa, od którego Park dzieli około 25-minutowa podróż samochodem. Obiekt dedykowany dla firmy SaarGummi powstaje w ramach pierwszego etapu całego projektu.

Uroczyste podpisanie i złożenie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę DL Invest Park Sędziszów Małopolski odbyło się 22 września br. Po części oficjalnej był czas na pierwsze rozmowy o wzajemnej współpracy pomiędzy inwestorami a Powiatem Dębickim na rzecz przygotowania przyszłej kadry pracowniczej.

Powiat Dębicki

Deweloper i inwestor, firma DL Invest Group zawarła z SaarGummi globalnym dostawcą części dla branży automotive umowę na wynajem kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowych w inwestycji DL Invest Park Sędziszów. Inwestor zamierza uruchomić w Polsce produkcję.

– Umowa najmu z SaarGummi, jednym z wiodących na świecie dostawców dla branży automotive, to potwierdzenie wyjątkowej jakości projektów, które dostarczamy klientom w najlepszych dostępnych lokalizacjach oraz realizujemy według wytyczonych przez nich standardów. SaarGummi to spółka o ugruntowanej pozycji na rynku, która posiada doskonałą świadomość charakterystyki, jaką muszą spełniać wynajmowane przez nią nieruchomości, aby wpisywały się w określony model biznesowy i przyczyniały do rozwoju firmy. Najwyższa jakość połączona z elastycznym podejściem DL Invest Group do zmian wprowadzanych przez Najemcę w całym okresie najmu w odpowiedzi na zmieniający się świat to podstawowa wartość modelu DL Invest Group, która była podstawą decyzji, co do wyboru projektu oraz dewelopera, który jest zarazem długoterminowym właścicielem – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

– Jednym z wyróżników DL Invest Group na rynku jest bez wątpienia to, że zrealizowane przez nas nieruchomości pozostają w naszym portfelu i nie są przedmiotem sprzedaży. Pozwala nam to skupiać się na świadczeniu wysokiej jakości usług zarządzania projektami oraz zadowoleniu najemców przez cały cykl życia nieruchomości – podkreśla Dominik Leszczyński.

– Wszystkie inwestycje realizujemy zgodnie z naszą długoterminową strategią, która zakłada zapewnienie możliwości dalszej ekspansji najemcom w ramach określonej lokalizacji. Portfolio nieruchomości budujemy według określonego, strategicznego celu: z myślą o długotrwałym zarządzaniu projektami, jako długoterminowy inwestor, a zarazem właściciel, który każdego dnia pracuje nad podniesieniem jakości świadczonych usług i wartości projektów dla naszych klientów. Co do zasady nasze nieruchomości nie są przedmiotem sprzedaży. Dbamy o ich wartość zarówno w krótko, jak i długookresowym terminie. To odróżnia nas od innych deweloperów komercyjnych, z których większość realizuje projekty z myślą o ich szybkiej komercjalizacji i sprzedaży – zwraca uwagę Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group.

Powiat Dębicki
REKLAMA
Powiat Dębicki
Powiat Dębicki
Powiat Dębicki
DL Invest Group

O inwestorze:

Grupa SaarGummi to jeden z czołowych dostawców uszczelnień gumowych jak i termoplastycznych. Historia firmy sięga 1947 roku. Ostatnie lata, przy wsparciu funduszu CQLT, firma umocniła swoją globalną pozycję.

Grupa wyróżnia się na rynku wysoką jakością, innowacyjnością produktów i procesów, ale przede wszystkim dbałością o zespół. SaarGummi znalazło się na liście 50 najlepszych pracodawców w Niemczech wg magazynu Stern.

CQLT SaarGummi Technologies S.à rl z siedzibą w Remich (Luksemburg) jest dostawcą systemów uszczelniających dla przemysłu motoryzacyjnego. Głównymi odbiorcami są: Daimler, BMW, General Motors, Volkswagen / Porsche i Ford.

W czerwcu 2011 roku Grupa SaarGummi została przejęta przez państwowy chiński konglomerat CQLT (Chonqing Light Textile Industry Holding), jedną z największych firm w Chinach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA