Siemens wybuduje blok gazowo-parowy

Siemens wybuduje blok gazowo-parowy

Gorzów Wielkopolski
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Oferta konsorcjum Siemens i Siemens Industrial Turbomachinery została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE GiEK poinformowało, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, które było prowadzone w trybie negocjacji z ogłoszeniem najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Siemensa. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia ustalono na 686 mln 361 tys. zł netto. W tym wynagrodzenie za umowę serwisową wynosi 152 mln 720 tys. zł netto.

 

Jak wynika z komunikatu PGE, parametry gwarantowane wynoszą: moc elektryczna netto 138 MWe; sprawność netto przy pełnym obciążeniu nie niższa niż 52,52 proc.; sprawność netto w pracy kondensacyjnej przy połowie nie niższa niż 52,14 proc.; sprawność netto w pracy ko generacyjnej przy pełnym obciążeniu nie niższa niż 83,93 proc.

 

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż, rozruch, przekazanie do eksploatacji oraz świadczenie serwisu gwarancyjnego kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi. Czas trwania zamówienia będzie wynosił 180 miesięcy od dnia podpisania umowy. Budowa ma zająć 28 miesięcy.

REKLAMA

 

Przetarg na budowę bloku w Elektrociepłowni Gorzów ogłoszono pod koniec grudnia 2011 r. PGE GiEK założyła, że moc bloku ma wynosić od 100 do 140 MW, a jego sprawność netto w pracy kondensacyjnej ma być nie mniejsza niż 52 proc.

 

O zamówienie ubiegały się również konsorcja: Polimex-Mostostal i Ansaldo Energia oraz Energoinstal, Mostostal Zabrze-Holding i Elektrobudowa. Rafako, konsorcjum firm SNC-Lavalin Polska i SNC-Lavalin Inc. oraz Bilfinger MCE Berlin, Babcock Borsing Steinmuller i BHR Hochdruck-Rohleitungsbau, które były zaproszone do składania ofert ostatecznych, nie zdecydowały się ich złożyć. PGE GiEK poinformowało również, że podczas przeprowadzonej 21 sierpnia aukcji elektronicznej żaden z wykonawców nie złożył postąpienia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA