Home Concept Design Park w Katowicach zostanie rozbudowanyMateriały prasowe

Home Concept Design Park w Katowicach zostanie rozbudowany

Orzech
Orzech
REKLAMA

Katowicki Home Concept Design Park – centrum handlowe z ofertą aranżacji wnętrz – powiększy się o trzeci budynek. Nowa przestrzeń będzie zorientowana na unikalne marki z segmentu premium.

Nowi najemcy rozbudowywanego w Katowicach retail parku dołączą do świetnie skomunikowanego parku handlowego z kompleksową ofertą wyposażenia wnętrz, który w ciągu roku od poprzedniej rozbudowy ugruntował swoją pozycję na rynku.

– Rozbudowa Home Concept Design Park realizuje naszą ambicję utrzymania pozycji największego retail parku z segmentu premium w okolicy, który w jeszcze szerszym zakresie, niż dotychczas, będzie wychodził naprzeciw oczekiwaniom wymagających konsumentów. Chcemy odpowiadać na potrzeby nie tylko jakościową ofertą handlową, ale proponować również wartość dodaną i być platformą wymiany wiedzy, doświadczeń, inspiracji dla przedstawicieli branży. Duże zainteresowanie ze strony klientów i potencjalnych najemców, ale też projektantów czy architektów utwierdza nas w przekonaniu, że to dobry i rozwojowy kierunek. Jeśli w ślad za tym Home Concept Design Park będzie kojarzył się z nowoczesnym myśleniem o projektowaniu, doceniającym rolę desingu dla jakości, komfortu i radości życia, będzie to dla nas źrodło niemałej satysfakcji – mówi Krzysztof Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

Materiały prasowe

Trzeci budynek Home Concept Design Park otworzy swoje podwoje dla topowych i unikatowych marek z segmentu premium. Najemcy będą mieli do dyspozycji w sumie 2200 mkw. nowoczesnej powierzchni, z szerokimi, przeszklonymi witrynami salonów wychodzącymi na zewnątrz obiektu. Pozwoli to na doskonałą ekspozycję i zainteresowanie klientów widocznymi z ulicy aranżacjami. Trzeci budynek zlokalizowany zostanie bezpośrednio przy Alei Roździeńskiego, jednej z głównych arterii Katowic, która przebiega przez Roździeń – popularny rejon skupiający salony meblowe i wyposażenia wnętrz.

Kropką nad „i“ planowanej rozbudowy będzie zaciszne patio, sprzyjające kreatywności, twórczym spotkaniom, prezentacjom oferty czy relaksowi. W naturalny sposób połączy dwa istniejące już budynki z trzecim w jedną spójną całość.

– Wraz z rozbudową Home Concept Design Park chcemy poszerzyć ofertę kompleksowej aranżacji wnętrz, a także rozwinąć możliwość skorzystania z usług projektowania i profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Już wkrótce architekci i projektanci odwiedzający nasz retail park będą mogli korzystać z patio, wkomponowanego w zabytkową, zrewitalizowaną Aleję Kasztanowców. Planujemy uruchomić także Strefę Architekta, kreatywną przestrzeń, w której wygodnie zaplanują swoje realizacje czy skonsultują się z naszymi najemcami – zapowiada Marcin Kołaszewski, inwestor Home Concept Desing Park.

REKLAMA
Materiały prasowe

Rozbudowa Home Concept Design Park o trzeci budynek wieńczy trwającą od kilku lat inwestycję w katowickim Roździeniu. W 2023 roku oddano do użytku drugi budynek, który znacząco powiększył ofertę retail parku. Obecnie pod szyldem HCDP działa ponad 30 salonów.

Najemcy, którzy wprowadzą się do trzeciego budynku Home Concept Design Park, będą działać w sąsiedztwie salonów: Maxfliz, Mera, Komfort, Dion, IWC Home, Bizzarto, Puszman, OH Sofa, GMO Studio, Fachowiec, Senpo, Dr Materac, Sleeping Expert, Multi-Form, Quercus Rintal, Drewmax, Kalmar, Meble Wanat, AB Magic Home, Finestre, Inside, Inteligentny Budynek, Korner Design, Mania Spania, Meble Chałajda, Moderna Studio, Oliwia Drobnicka, Parkiety z Całego Świata, PiekarnikiParowe.com, Tyvo Design.

Home Concept Design Park wyrósł na gruncie przekonania, że rozwój biznesu nie może pomijać troski o środowisko naturalne. W tym duchu inwestor, rozbudowując retail park, pochylił się także nad znajdującą się na jego terenie zabytkową Aleją Kasztanowców. Unikatowy szpaler 22 wiekowych drzew znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków prowadzi do zabytkowego Starego Młyna – elementu pobliskiego folwarku Dąbrówka Mała. Aleję udało się wkomponować w powstającą architekturę retail parku, dzięki rewitalizacji udostępniono ten teren do spacerów i innych form spokojnej rekreacji, zamontowano ławki, nowoczesne oświetlenie czy tablice edukacyjne.

Materiały prasowe

Koncepcję rozbudowy Home Concept Design Park przygotowali projektanci z pracowni Jankowski i Opyrchał, za projekt odpowiada biuro architektoniczne ARKAT Dieter Paleta, generalnym wykonawcą inwestycji jest natomiast Grupa Inbud Bielsko. Otwarcie trzeciego budynku i patio zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA