SEGRO, czołowy deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłużył umowę z jedną z kluczowych organizacji w branży dystrybucji stali nierdzewnej i aluminium. Investa będzie kontynuować działalność na niemal 30 000 mkw. w SEGRO Logistics Park Stryków.
Investa działa na rynku od ponad 35 lat, oferując szeroki zakres usług przemysłowych związanych z metalami, w tym m.in. cięcie laserowe lub strumieniem wody, a także trójwymiarowe cięcie laserowe rur i profili. W 2007 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce zdecydowała się na utworzenie swojej bazy magazynowej w strategicznie położonym parku magazynowo-produkcyjnym SEGRO w Strykowie pod Łodzią. Ukoronowaniem udanej współpracy obu spółek jest przedłużenie umowy na kolejnych kilka lat.
SEGRO Logistics Park Stryków oferuje ponad 360 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej i produkcyjnej, zlokalizowanej w centrum Polski, zaledwie 20 km od centrum Łodzi. Bliskość skrzyżowania autostrad A1 i A2 czyni go doskonałym hubem dystrybucyjnym dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto klienci mogą liczyć na stałe wsparcie ze strony zespołu zarządców obiektu, co w znacznym stopniu ułatwia im prowadzenie działalności.
Maciej Suska, Dyrektor Zarządzający Metal Centrum, Investa:
– „Wieloletnia współpraca z SEGRO pomogła nam w osiągnięciu stabilnego wzrostu zarówno na rynku polskim, jak i regionalnym. Innowacyjne rozwiązania w SEGRO Logistics Park Stryków w pełni odpowiadają naszym oczekiwaniom, zarówno tym dotyczącym charakteru prowadzonej przez Investa działalności, jak i tym związanym z troską o środowisko naturalne. Podpisując umowę na kolejną dekadę mamy pewność, że wciąż będziemy mogli cieszyć się elastycznym podejściem property managerów oraz troską o rozwój naszego biznesu”.
Bartosz Michalski, Director, Logistics, Poland, SEGRO:
– „Investa należy do grupy klientów, z którymi współpracujemy najdłużej, co jest dla nas szczególnym dowodem wzajemnego zrozumienia i wysokiego poziomu satysfakcji ze współpracy z SEGRO. Od rozpoczęcia naszej relacji w 2007 roku wielokrotne zmieniały się oczekiwania dotyczące powierzchni magazynowo-produkcyjnych, a także cele i potrzeby klientów. Cieszymy się, że przez tak długi okres możemy je efektywnie realizować. Dziękujemy Investa za zaufanie i życzymy kolejnych sukcesów”.
W ramach założeń jednego z filarów programu Odpowiedzialne SEGRO, jakim jest wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, SEGRO Logistics Park Stryków został wyposażony m.in. w ładowarki do pojazdów elektrycznych i hybryd, by wspomóc klientów i ich pracowników w ekologicznej transformacji oraz w system automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych, redukujący czas wjazdu i wyjazdu. Dodatkowo na terenie parku zostały umieszczone strefy relaksu dla pracowników wspierające ich well-being.
W transakcji pośredniczyła agencja Axi Immo.



![W Warszawie powstaje pierwsza podziemna trasa tramwajowa [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/47/47/621871_100x70.png)


![Warszawa z coraz mniejszą ofertą nowych biur [RAPORT]](https://investmap.pl/_i/image/109/109/77421_100x70.jpg)


![NICKEL Resort & Wellnest Grzybowo z pozwoleniem na użytkowanie [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/gallery/230/102/686054_100x70.jpg)



![[łódzkie] 3 500 mkw. dla ABlogic w SEGRO Logistics Park Stryków](https://investmap.pl/_i/image/93/93/4701_100x70.jpg)
![[mazowieckie] PHOENIX Pharma powiększa magazyn w SEGRO Logistics Park Warsaw Pruszków](https://investmap.pl/_i/image/31/31/12063_100x70.jpg)
![[śląskie] Müller – Die lila Logistik zostaje w SEGRO Logistics Park Gliwice](https://investmap.pl/_i/image/205/77/16077_100x70.jpg)
![[śląskie] Spółka Arpex nowym najemcą w SEGRO Logistics Park Gliwice](https://investmap.pl/_i/image/87/87/6487_100x70.jpg)
![[wielkopolskie] Volkswagen Group Polska inwestuje w nowe centrum logistyczne na terenie SEGRO Logistics Park Poznań](https://investmap.pl/_i/image/53/53/2101_100x70.jpg)

![[łodzkie] Segro buduje w Strykowie dla dla Corning Optical Communications](https://investmap.pl/_i/image/37/37/38693_100x70.jpg)
![[Polska] Wzrost aktywności najemców pomimo spowolnienia gospodarczego](https://investmap.pl/_i/image/78/78/5198_100x70.jpg)

![[Aglomeracja Wrocławska] SEGRO wybuduje nowy park logistyczny pod Wrocławiem](https://investmap.pl/_i/image/131/3/48771_100x70.jpg)