[Dobroszyce] Obwodnica Dobroszyc

REKLAMA

O inwestycji [Dobroszyce] Obwodnica Dobroszyc

Przyszła obwodnica – odcinek drogi o długości ok. 1,5 km – będzie przebiegała od ul. Trzebnickiej do ul. Oleśnickiej w Dobroszycach. Zakres prac ma objąć m.in. wykonanie podbudowy, warstwy wiążącej, ścieralnej (z betonu asfaltowego i SMA), nawierzchni z kostki brukowo-betonowej, ustawienie krawężników, budowę ekranów akustycznych, zagospodarowanie zieleni (sadzenie drzew i krzewów) oraz prace sanitarne, a w tym: budowę kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągu, jak również oświetlenie drogi, sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Wczoraj tamtędy jechałem i nie wyglądało na zakończoną w ogóle...
Orzech
Heilit+Woerner Budowlana (grupa Strabag) zakończył budowę obwodnicy Dobroszyc (woj. dolnośląskie). Trasa ma zostać oficjalnie oddana do użytku do końca października.

Trasa ma ok. 1,5 km długości i po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Jej budowa kosztowała ok. 10 mln zł.


pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
10373_1000x.jpg10374_1000x.jpg
Dobro
Tablice widziałem ale nic na ten temat nie wiem. Skoro nikt nic nie mówi znaczy że na chwile obecną nic tam się nie będzie działo ;P
Jan Augustynowski
A te tereny przed zjazdem na Grabowno? Tam wisi taki billboard reklamowy o przeznaczeniu terenów pod inwestycje. Nic się tam nie zapowiada?
Dobro
Tereny sąsiadujące z trasa to zazwyczaj zwykłe działki przeznaczone pod zabudowę domków jednorodzinnych lub pola uprawne które kiedyś może zostaną przekształcone na działki budowlane. W przeszłości jedna duża firma zainteresowała się Dobroszycami jako miejsce na swoją fabrykę była to firma BOSCH która ma obecnie siedzibę w Mirkowie lecz gmina nie mogła bądź nie chciała się dogadać co do warunków zakupu ziemi i zrezygnowała. Po tamtej sytuacji jakoś tracę nadzieje że Dobroszyce chcą się podłączyć do stresy ekonomicznej :/
REKLAMA