DODAJ

Park Rekreacji "Zoom Natury"

[Janów Lubelski] Park Rekreacji "Zoom Natury" 41536

Centrum rekreacji nad zalewem w Janowie Lubelskim składa się z pięciu nowych, wielofunkcyjnych obiektów: "Bramę Natury", "Zoom Natury", pawilon I - "Troposfery, awifauny i ekosystemy", pawilon II - "Laboratorium recyklingu i energii", pawilon III - "Runo leśne" z placem zabaw.

Koszt budowy parku rozrywki "Zoom Natury" to blisko 20 mln zł, z czego 70 proc. stanowią środki zewnętrzne.

Szczegóły - [Janów Lubelski] Park Rekreacji "Zoom Natury"
inwestorMiasto Janów Lubelski
projektantNizio Design International
realizacja inwestycjiIV kw. 2013
bista 05.02.2013, godz. 21:46
Unikatowy park jednak powstanie. Tyle że pół roku później. I będzie droższy. Transmisja z ptasiego gniazda, huśtawki wykonane z korzeni roślin, kąpielisko, hipodrom, park linowy, multimedialne ekspozycje na temat przyrody, historii ziemi, akwarium, terrarium i sala projekcyjna w systemie 3D – m.in. takie atrakcje miały przyciągnąć turystów do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
bista 01.06.2012, godz. 17:43
Kiedy powstawał projekt Zoomu Natury, jeździliśmy do różnych miejsc w Polsce. Niektóre nowe realizacje, choć kosztowały dużo pieniędzy, nie do końca się sprawdziły. Naszym założeniem było stworzenie ciekawego miejsca. Dlatego podpatrywaliśmy jakie pomysły zostały zrealizowane i zbudzają zainteresowanie - mówi Czesław Krzysztoń, zastępca burmistrza Janowa Lubelskiego.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
bista 29.05.2012, godz. 17:57


Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie i nowocześnie.
odpowiedz
Kajtman 28.05.2012, godz. 22:26
41536_1000x.jpg
odpowiedz
Jasiek122 26.05.2012, godz. 22:38
Centrum rekreacji z prawdziwego zdarzenia ma powstać nad zalewem w Janowie Lubelskim. Inwestycja powinna być gotowa do końca lipca 2012 r. Projekt zakłada budowę pięciu nowych, wielofunkcyjnych obiektów: "Bramę Natury", "Zoom Natury", pawilon I - "Troposfery, awifauny i ekosystemy", pawilon II - "Laboratorium recyklingu i energii", pawilon III - "Runo leśne" z placem zabaw. - Punkty te zostaną wyposażone w urządzenia rekreacyjne, multimedia i instalacje. Ponadto w zakres projektuwchodzi rozbudowa kąpieliska i poszerzenie plaży - informuje Justyna Kuśmierczyk z Referatu Planowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta w Janowie Lubelskim. - Koncepcja parku rekreacji przewiduje także budowę hipodromu, obiektu parku linowego, placu energii z fontannami, punktu widokowego i mostu drewnianego - wylicza. Będzie także aquapark, lodowisko, korty tenisowe, strzelnica sportowo-bojowa oraz specjalne pomieszczenia klubowe i skatepark dla młodzieży. - Pojawi się również obiekt przystani z pomieszczeniami dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Wodnego Posterunku Policji - dodaje Kuśmierczyk. Centrum rekreacji zostanie dodatkowo wzbogacone o atrakcje w postaci różnorodnych gier. Znajdą się tam m.in. siłownia zewnętrzna, bulodrom, tor kapslowy, boiska do piłki plażowej i wodnej. Z kolei w "strefie cichego wypoczynku" powstaną laguna wędkarska, przystań rybacka i groble. - Wdrożone zostaną systemy monitoringu, zabezpieczeń, elektronicznej obsługi klienta oraz audioprzewodników - zapewnia Kuśmierczyk. Ponadto wykonawca rozbuduje infrastrukturę podstawową w zakresie komunikacji, w tym parkingi, aleje, drogi dojazdowe, promenady oraz sieci elektrycznej, oświetlenia, instalacji wodno-sanitarnej i deszczowej, a także sieci teleinformatycznej. Inwestycja ma na celu rozwój turystyki z ukierunkowaniem na stworzenie unikalnej marki miasta jako Leśnego Skarbca. Dzięki przedsięwzięciu mają także powstać nowe miejsca pracy. Koszt budowy parku rozrywki "Zoom Natury" to blisko 20 mln zł, z czego 70 proc. stanowią środki zewnętrzne.
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję