[Lublin] Marina nad Zalewem Zamborzyckim

[Lublin] Marina nad Zalewem Zamborzyckim

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje [Lublin] Marina nad Zalewem Zamborzyckim

O inwestycji [Lublin] Marina nad Zalewem Zamborzyckim

Marina nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie
Napisz komentarz
Jan Hawełko
Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa zrezygnowała z unijnych pieniędzy na budowę nowoczesnej mariny nad Zalewem Zemborzyckim. We wtorek zarząd województwa zgodził się na rozwiązanie umowy w tej sprawie.

Inwestycja, której wartość oceniano na blisko 4 mln zł, miała dostać z unijnego programu regionalnego 2,7 mln zł. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisano w 2011 r. Prace budowlane jednak nie ruszyły, a zgodnie z harmonogramem miały już dziś zmierzać ku końcowi.

pokaz-artykul.png
Jan Augustynowski
Uzupełniłem projektanta, dzięki.
bista
33723_1000x.jpg33724_1000x.jpg


Autorem projektu jest: Pracownia Studio 3.
bista
Wiosną rozpocznie się budowa ośrodka sportów wodnych nad Zalewem Zemborzyckim. – Czekamy na ostatnie dokumenty – zapowiadają w Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa.

Ośrodek wodny powstanie na 65 tys. mkw. dawnego ośrodka Marina nad samą wodą. Fundacja LCŻ dostała działkę od miasta na 30-letnią dzierżawę. Przejęła go jesienią ub. roku, w międzyczasie przygotowując dokumentację potrzebną do rozpoczęcia budowy.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Na wiosnę ruszy budowa nowego ośrodka żeglarskiego nad Zalewem Zemborzyckim. Fundacja Lubelskie Centrum Żeglarstwa, która stała się dzierżawcą terenu zapowiada, że w przystani ośrodka będzie mogło cumować nawet 80 jachtów. Powstanie taras widokowy, kawiarnia i trybuny dla widzów organizowanych regat.

W sąsiedztwie parkingu przy ul. Krężnickiej powstanie nowy magazyn na sprzęt żeglarski, zaplecze warsztatowe oraz basen, gdzie będą cumowały jachty.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
- Zrobiliśmy kolejny krok, który przybliża nas do budowy Lubelskiego Centrum Żeglarstwa i Sportów Wodnych nad Zalewem Zemborzyckim - poinformowała Joanna Żytkowska, z Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa. Ratusz wydał właśnie decyzję środowiskową zezwalającą na powstanie nowoczesnej mariny. Obiekt ma być gotowy na przełomie 2012 i 2013 roku.

Do zagospodarowania jest 6,5 ha terenów. Fundacja wydzierżawiła je od magistratu na 30 lat. Tereny przejmie w listopadzie.

pokaz-artykul.png
REKLAMA