[Lublin] Stadion Lublinianki (przebudowa)

REKLAMA

O inwestycji [Lublin] Stadion Lublinianki (przebudowa)

Przebudowa stadionu Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie
Napisz komentarz
Shayna1147
W końcu Lublinianka będzie miały ładniejszy stadion. Szczerze mówiąc to na serio wymagał już, żeby coś z nim zrobić. Mam nadzieję, że będzie taki jak przystało, na prawdziwy stadion piłkarski.
bista
Wszystko wskazuje na to, że jesienią 2013 roku ruszy modernizacja stadionu przy ul. Leszczyńskiego, gdzie swoje mecze rozgrywa m.in. trzecioligowa Lublinianka-Wieniawa. Obecnie obiekt przypomina ruinę, ale za kilkanaście miesięcy na Wieniawie powinien powstać nowoczesny stadion.
- Kilka dni temu MOSiR Bystrzyca, który zarządza stadionem, złożył wniosek do Wydziału Architektury Urzędu Miasta Lublin o wydanie warunków zabudowy oraz decyzji środowiskowej planowanej inwestycji,

pokaz-artykul.png
bista
Jest nowy pomysł na to, skąd wziąć pieniądze na remont stadionu Lublinianki. Miasto chce sprzedać część nieruchomości.

Poprzedni pomysł zakładał, że cały teren zostanie przekazany inwestorowi, który zbuduje tam obiekty komercyjne i w ten sposób zarobi na modernizację stadionu. Ale z tego rozwiązania Ratusz właśnie zrezygnował. W magistracie obawiają się, że firma, która musiałaby najpierw zainwestować w obiekty komercyjne, nieprędko miałaby pieniądze na przebudowę obiektu sportowego.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Stadion z częścią komercyjną, hotel i wielofunkcyjny biurowiec. Tak mają zostać zagospodarowane tereny przy ul. Leszczyńskiego. Spółka KS Lublinianka-Wieniawa przedstawiła wizualizacje swojego projektu. Do jego realizacji konieczna jest jeszcze zgoda radnych.

Spółka chce wydzierżawić od miasta stadion przy ul. Leszczyńskiego wraz z pobliskimi gruntami. Planuje przebudowę stadionu i postawienie w pobliżu obiektów komercyjnych. Tym mają zająć się zewnętrzni inwestorzy.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Przebudowa stadionu Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie
REKLAMA