Netto Polska konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, koncentrując się zarówno na modernizacji istniejących sklepów, jak i otwieraniu nowych lokalizacji. W 2025 roku sieć przeprowadziła 133 modernizacje i uruchomiła 19 placówek, a do końca roku planowane są jeszcze dwa otwarcia. Działania te stanowią ważny element strategii Aspire’28, której celem jest osiągnięcie poziomu 1000 nowoczesnych sklepów w Polsce do 2028 roku.
• W 2025 roku aż 133 sklepy przeszły modernizację do konceptu Netto 4.0 – 93 w wersji light i 40 w pełnym formacie
• Dzięki temu już ponad 183 placówki działają w nowym standardzie, który zapewnia wygodniejsze zakupy, przejrzystą przestrzeń i nowoczesne rozwiązania, takie jak kasy samoobsługowe
• To ponad 25% całej sieci, która liczy dziś blisko 690 sklepów
Koncepcja Netto 4.0 zakłada poprawę przejrzystości i funkcjonalności przestrzeni sklepowej. Zmieniony układ alejek i reorganizacja ekspozycji produktów ułatwiają orientację w sklepiei skracają czas zakupów. Modernizacje obejmują również odświeżenie stref chłodniczych i uspójnienie układu przestrzeni sprzedażowej, co sprzyja lepszemu wykorzystaniu powierzchni i poprawia estetykę wnętrz.
Nowy format to także rozwój rozwiązań wspierających wygodę klientów. W około 270 sklepach działają kasy samoobsługowe, które umożliwiają szybszą i bardziej elastyczną obsługę. Na jedną placówkę przypadają średnio cztery stanowiska, które obsługują średnio 40 proc. transakcji.
– „Proces modernizacji sklepów Netto rozpoczął się drugiej połowie ubiegłego roku, kiedy wypracowaliśmy założenia dla nowego formatu sklepów Netto 4.0. Dziś już ponad 25% naszych sklepów działa w koncepcie 4.0, a każdy nowy obiekt spełnia najwyższe standardy wygody i funkcjonalności. To kierunek, który będziemy kontynuować w kolejnych latach” – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager w Netto Polska.
Rok 2025 to dla Netto również okres intensywnego rozwoju poprzez otwieranie nowych sklepów
Do tej pory uruchomiono 19 placówek w różnych częściach kraju, w tym m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Gorzowie, Grodzisku Wielkopolskim i Ostrzeszowie.
– „Stawiamy na stały, przemyślany rozwój, który pozwala nam umacniać pozycję na rynku i docierać z naszą ofertą do jak najszerszego grona klientów. Dlatego regularnie otwieramy nowe sklepy, a jeszcze przed Bożym Narodzeniem uruchomimy kolejne dwa – w Golkowicach i Chotomowie. Wszystkie nowe placówki działają w koncepcie 4.0, dzięki czemu gwarantujemy wysoki i spójny standard zakupów w całym kraju, czy to w Warszawie czy w Niemczu” – podkreśla Patrycja Kamińska.
Modernizacje idą w parze z inwestycjami w efektywność energetyczną. Wszystkie sklepy mają oświetlenie LED i systemy zarządzania energią, a w ponad 350 działają instalacje fotowoltaiczne. W około 80 placówkach zainstalowano pompy ciepła. To element strategii neutralności klimatycznej do 2050 roku.
Strategia rozwoju Aspire’28
Zarówno modernizacje, jak i nowe otwarcia są integralną częścią strategii Aspire’28, przyjętej przez Grupę Salling, właściciela Netto Polska. Zakłada ona osiągnięcie poziomu 1000 nowoczesnych sklepów w Polsce do końca 2028 roku. Wzrost ten będzie realizowany zarówno poprzez organiczne otwieranie nowych placówek, jak i poprzez przejęcia innych sieci handlowych. Celem strategii jest umocnienie pozycji Netto na polskim rynku detalicznym oraz zapewnienie klientom jeszcze większej dostępności sklepów w skali całego kraju.
Netto Polska ma już blisko 690 sklepów
Netto Polska to sieć dyskontów obecna na polskim rynku od 30 lat. W tym czasie wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w kraju, posiadając blisko 690 sklepów i zatrudniając ponad 8 tys. pracowników. Netto jest częścią Salling Group – największej duńskiej grupy detalicznej, która działa również na rynkach w Danii i Niemczech. Misją Netto jest sprawiać, aby codzienne zakupy były łatwe i inspirujące. W sklepach sieci klienci znajdą szeroki wybór produktów spożywczych, w tym marek własnych, świeże warzywa i owoce z Zieleniaka oraz pieczywo odpiekane na miejscu.
Dodatkowo, Netto oferuje wydzieloną strefę produktów zdrowych i dla osób z wykluczeniami diety – Półka Zdrowia. Dzięki temu każdy klient może znaleźć produkty dostosowane do swoich potrzeb i preferencji. Netto stawia na komfort zakupów, oferując nowoczesny design sklepów, przestronne parkingi, szerokie alejki ułatwiające poruszanie się oraz kasy samoobsługowe, które pojawiają się w kolejnych lokalizacjach. Dbałość o potrzeby klientów oraz innowacyjne podejście sprawiają, że liczba klientów Netto stale rośnie.
Sieć aktywnie angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Netto redukuje emisję CO2, m.in. poprzez wykorzystanie fotowoltaiki, pomp ciepła oraz pooling opakowań zwrotnych. W trosce o dobrostan zwierząt sieć wycofała jaja klatkowe ze sprzedaży. Netto podejmuje również aktywne działania na rzecz ograniczania strat żywności, m.in. poprzez akcję „Nie marnuję i zyskuję”, włączając klientów w proces niemarnowania.



![W centrum stolicy powstaje Hotel Canopy by Hilton Warsaw [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/255/127/613375_100x70.jpg)

![Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Wschód - Zamość Południe [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/22/22/78614_100x70.jpg)
![Zabytkowa Cerkiew św. Aleksandra Newskiego w Łodzi przechodzi rewitalizację [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/20/20/78612_100x70.jpg)
![Wielka inwestycja w Rzeszowie bliska ukończenia. Wisłokostrada na finiszu budowy [FILM]](https://investmap.pl/_i/gallery/31/31/687391_100x70.jpg)




![[Polska] ATAL powyżej oczekiwań analityków](https://investmap.pl/_i/image/241/113/17137_100x70.png)

![Wrocław: Miasto sprzedało grunt na Księżu Wielkim. Dębowe Aleje od Sagaris się powiększą [WIZUALIZACJA]](https://investmap.pl/_i/image/102/102/48742_100x70.jpeg)
![[Warszawa] Certyfikat BREEAM dla Sienna Center](https://investmap.pl/_i/image/163/35/29091_100x70.jpg)
![[Wrocław] Kolejny kwartał wzrostu](https://investmap.pl/_i/image/131/3/11651_100x70.jpg)
![[łódzkie] Piotrków Trybunalski: Więcej dróg do remontu](https://investmap.pl/_i/image/127/127/9855_100x70.jpg)
![[Warszawa] Adgar Plaza ONE – nowe lobby i nowa nazwa dla pierwszego budynku Adgar w Polsce](https://investmap.pl/_i/image/170/42/19626_100x70.jpg)


![[wielkopolskie] Złota, polska jesień sprzyja inwestycjom](https://investmap.pl/_i/image/192/64/27328_100x70.jpg)