Jak mogą odpoczywać wrocławianie? fot. Orzech

Jak mogą odpoczywać wrocławianie?

Maxymil_yan
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska jest wiele miejskich plaż, atrakcyjnie zagospodarowanych terenów nad rzeką, czy tras biegowych i rowerowych. Coś dla siebie znajdą więc zarówno miłośnicy relaksu, jak i aktywnego wypoczynku. Archicom, wybierając lokalizacje pod swoje inwestycje, dba, by mieli w czym wybierać.
Wrocław oferuje w różnych częściach miasta bogactwo atrakcji – w równym stopniu turystom jak mieszkańcom miasta. Archicom stara się budować wszędzie tam, gdzie jego klienci będą mieli na wyciągnięcie ręki pełno możliwości spędzenia wolnego czasu. Do tego projektuje swoje osiedla tak, by lokatorzy mogli wypocząć, nie ruszając się poza nie. Co na nich czeka, gdy słońce za oknem?

Plaża w centrum miasta? To możliwe

Choć wrocławianie do morza mają daleko, to odpoczynek na plaży jest dla nich jak najbardziej możliwy. W końcu to w stolicy Dolnego Śląska znajduje się największa plaża miejska (Hot Spot przy ulicy Wejherowskiej), a z każdym rokiem przybywają nowe – i to w różnych lokalizacjach.
Blisko mają do nich mieszkańcy m.in. Olimpii Port, a w przyszłości, gdy wprowadzą się już pierwsi lokatorzy, także Browarów Wrocławskich. Pierwsi łatwo dojadą do ZaZoo Beach Bar przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i OpatoVice Beach Bar tuż przy Jazie Opatowickim. Drudzy będą mogli pieszo dojść do Basenu Beach Bar oraz Starej Odry Beach Bar.
Wyjście na plażę miejską sprawdza się zarówno w ciągu dnia, gdy można zaznać trochę słońce i się opalić, jak i wieczorem, gdy jest już znacznie bardziej klimatycznie. Oferta gastronomiczna bardzo się różni – zawsze można dostać schłodzonego drinka i zjeść coś ciepłego z food trucka. Do tego leżaki, hamaki, piaskownice, boiska do gry, a nawet dyskoteki – za każdym razem można bawić się ze znajomymi w inny sposób.
fot. investphoto.pl

Korzystaj z życia nad rzeką

Z roku na rok przybywa coraz więcej lokalizacji, w których tereny nad rzeką są odpowiednio zagospodarowane. Tym samym Odra staje się coraz popularniejszą atrakcją wśród wrocławian. Niedługo będzie można to zaobserwować na odzyskującej blask Kępie Mieszczańskiej. Powstaje na niej wiele inwestycji mieszkaniowych, w tym River Point Archicomu. Wrocławski deweloper planuje realizację promenady, ogrodowego dziedzińca, a także platformy widokowej nad Odrą.
Z położenia tuż nad Kanałem Żeglugowym już teraz mogą korzystać mieszkańcy Olimpii Port na Swojczycach. Mecz siatkówki plażowej, piknik z rodziną, czy grill z przyjaciółmi – możliwości jest wiele, a wszystkie sprzyjają integracji. Pomosty nad rzeką świetnie sprawdzają się jako punkt, w którym można przysiąść w letni wieczór, a baza kajakowa sprzyja aktywnemu wypoczynkowi.
fot. investphoto.pl

Wały doskonałe na aktywny wypoczynek

Jak można łatwo dostrzec w słoneczne dni, wrocławianie chętnie wybierają się na rower albo pobiegać. Miejsc do tego jest wiele. Dużą popularnością cieszą się nadodrzańskie wały – gwarantujące spokój i swobodę. W ich sąsiedztwie Archicom zrealizował już wiele etapów Olimpii Port, a także ruszył z budową Browarów Wrocławskich. Ale i mieszkańcy Na Ustroniu oraz Młodnika mieszkają wystarczająco blisko, by korzystać z tych tras.
Pod względem liczby i jakości ścieżek dla biegaczy oraz rowerzystów mają się z czego cieszyć osoby, które postawiły na Słoneczne Stabłowice. Zachodnia część miasta wciąż pozostaje oazą spokoju, w której terenów zielonych jest wystarczająco. Obszar nad Bystrzycą wyjątkowo nadaje się na wysiłek ze względu na swój naturalny charakter – można poczuć się wówczas naprawdę blisko przyrody.
fot. investphoto.pl

Graj w sąsiedztwie swojego mieszkania

W jaki jeszcze sposób wrocławianie decydują się spędzać wolny czas, zwłaszcza w ciepłe, letnie dni? Poświęcają go m.in. na gry zespołowe na świeżym powietrzu, nie tylko na wspomnianych miejskich plażach. Piłka nożna, koszykówka, siatkówka – Archicom wie, jak ważną rolę pełnią wielofunkcyjne boiska na terenie osiedli.
Przede wszystkim można na nich odetchnąć po powrocie z pracy czy ze szkoły, nie musząc daleko się udawać. Do tego podczas gry można łatwo nawiązać nowe relacje, a m.in. w tym celu wrocławski deweloper stawia na realizację osiedli społecznych. A na terenie tak rozbudowanych inwestycji jak Olimpia Port czy Cztery Pory Roku na Jagodnie łatwo znaleźć chętnych na rozegranie meczu.
fot. investphoto.pl

A może park?

Plaże miejskie, tereny nadrzeczne, czy boiska do gier zespołowych – na tym nie koniec. Częstym kierunkiem wrocławian, szczególnie całych rodzin, są parki. Duże przestrzenie wśród drzew doskonale sprawdzają się na piknik, grilla, grę we frisbee albo badmintona, czy zabawy z psem. I tak mieszkańcy Olimpii Port mogą przejść się do dużego parku Szczytnickiego, ci z River Point mają do dyspozycji w okolicy oprócz parków i wysp także ogród botaniczny, a osoby, które postawiły na Młodnik na Sołtysowicach chętnie odwiedzają Las Sołtysowicki.
Dużą popularnością wśród wrocławian cieszy się program program Parki ESK. W weekendy w wybranych parkach są dostępne leżaki, a także sprzęt do różnych gier, z którego można korzystać na miejscu do woli. To świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu m.in. dla osób mieszkających na osiedlu Róży Wiatrów. Sprawnie mogą dotrzeć zarówno do parku Grabiszyńskiego, jak i Południowego.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Aż 14 firm zainteresowanych budową kompleksu szkolno-przedszkolnego na granicy Jagodna i Wojszyc [WIZUALIZACJE]
Olbrzymie zainteresowanie przetargiem na realizację nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego, jaki ma...
Rozkwit ulicy Braniborskiej i jej okolic. Tu nudy nie zaznasz! [FILM]
Nietypowe koncepty gastronomiczne, koncerty muzyczne na najwyższym poziomie, nietuzinkowe instytucj...
Trwa remont zabytkowych mostów Pomorskich we Wrocławiu [FOTORELACJA]
Korzystając z ładnej pogody we Wrocławiu wybraliśmy się sprawdzić jak przebiega remont trzech mostów...
Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa II etapu osiedla Przy Mogilskiej w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Develia S.A. wprowadziła do sprzedaży 137 mieszkań, które powstaną w ramach II etapu osiedla Przy Mo...
Ruszyła budowa piątego etapu osiedla Miasteczko Nova Ochota w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. rozpoczęła piąty etap inwestycji Miasteczko Nova Ochota. W 6-...
7R wybuduje w Katowicach kompleks magazynowy o powierzchni około 50 tys. mkw.
Ogólnopolski deweloper 7R S.A. przygotowuje budowę kolejnego centrum magazynowego w Katowicach.&nbsp...
Co dalej ze słynną Piwnicą Świdnicką we Wrocławiu?
Uważana za najstarszą piwiarnię w Europie, wrocławska Piwnica Świdnicka nadal pozostanie zamknięta....
Na Targówku w Warszawie powstanie za blisko 1,67 miliarda złotych największa spalarnia w Polsce [WIZUALIZACJA]
Miejska spółka MPO podpisała umowę na rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnyc...
Japońska Toyota stawia na Wałbrzych
W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażała trzy nowe projekty związa...
Będzie nowe połączenie kolejowe Wrocławia z Berlinem i więcej pociągów do Krakowa i Poznania
Nowe połączenie do Berlina i wygodniejsze podróże z Wrocławia do wybranych miast - to najważniejsze...