Jak powinien ubierać się agent nieruchomości?

Jak powinien ubierać się agent nieruchomości?

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Choć mówi się, że nie można oceniać człowieka po jego ubiorze, to jednak w przypadku wielu zawodów musimy zadbać o to, aby dobrze się prezentować. Tyczy się to między innymi agentów nieruchomości, którzy muszą wywrzeć dobre wrażenie na swoim rozmówcy. Dlatego też dziś zastanowimy się nad tym, jak dobrze wyglądać latem.

Elegancki ubiór na ciepłe dni

W ostatnich dniach przez Polskę przeszła fala upałów. Jest to czas, gdy każdy z nas najchętniej ubierałby się w możliwie najluźniejszy sposób, byle tylko nie zagrzać się w swoich ubraniach. Nie ma w tym niczego dziwnego. Jednak niektóre zawody wymagają tego, aby każdego dnia prezentować się dobrze. Na szczęście w przypadku agentów nieruchomości istnieje kilka rozwiązań, które znakomicie sprawdzą się w upalne dni.

W przypadku kobiet o tej porze roku znakomicie mogą sprawdzić się damskie szorty na lato. Tutaj jednak panie muszą wykazać się dobrym gustem i wyczuciem. Absolutnie nie wybierajmy jeansowych modeli z dziurami, ponieważ takie szorty nadają się na plażę, a nie na spotkanie z klientem. Na szczęście bez problemu znajdziemy egzemplarze, które będą dobrze łączyły się z białą koszulą.

No właśnie, jeśli chodzi o kolory, to zdecydowanie powinniśmy stawiać na jasne barwy. Nie tylko budzą one dobre skojarzenia, ale też nie przyciągają w takim stopniu promieni słonecznych jak ciemne odcienie.

Również ważna uwaga co do bielizny – jeśli decydujemy się na białą koszulę, to dobrze dobrać do niej bieliznę w cielistym kolorze. Biała byłaby bardziej widoczna, a niekoniecznie jest to pożądany efekt. Niektóre panie zastanawiają się też nad swoimi paznokciami. Naszym zdaniem agentka nieruchomości może mieć je pomalowane, choć warto postawić na stonowane kolory.

REKLAMA

Jakich błędów nie popełniać?

Jeśli chodzi o dress code, to niektórym zdarza się popełniać pewne błędy. Te zdarzają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. O dziwo bardzo kłopotliwe bywa obuwie. Część agentów nieruchomości decyduje się na buty sięgające powyżej kostki. Wyglądają one mało elegancko.

Paniom możemy doradzić modne espadryle damskie. Choć kojarzą się one z letnimi, wakacyjnymi stylizacjami, to niektóre modele idealnie nadadzą się do bardziej eleganckiego ubioru. Pamiętajmy bowiem o tym, że mamy dobrze się prezentować, ale to nie oznacza od razu ubierania się na galowo. Powiemy nawet więcej, czasem nie warto nadmiernie przesadzać, ponieważ to może wywierać na naszym rozmówcy niepotrzebną presję.

W przypadku pań ważne jest również to, aby nie pokazywać zbyt wiele. Dlatego też na przykład odkryty dekolt nie będzie dobrym pomysłem. Choć warto wspomnieć o jednej rzeczy – czasem zdarza się, że w ramach pracy zostaniemy zaproszeni na bankiet lub biznesowe wydarzenie. Na taką okazję możemy ubrać się już bardziej oficjalnie, a co za tym idzie, poeksperymentować z naszym wyglądem. Na co dzień do pracy wybierajmy jednak bardziej stonowane outfity.

Szykując się do pracy miejmy na uwadze dwie rzeczy – to, jak może odebrać nas klient, a także to, jak my sami będziemy czuli się w danych ubraniach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA