Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny?

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny?

Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, który w najmniejszym stopniu obciąża portfel kredytobiorcy. W końcu taki rodzaj kredytu dla wielu osób jest najpoważniejszym zobowiązaniem finansowym. Osoby planujące zakup nieruchomości na kredyt są świadomi tego, jak ważna jest decyzja dotycząca wyboru korzystnej oferty bankowej. Jak zatem wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny i na co zwracać uwagę?

Kalkulator kredytu hipotecznego – jak z niego korzystać?

  • Co warto wiedzieć na temat zawarcia umowy kredytu?
  • Dlaczego ranking kredytów hipotecznych jest bardzo pomocnym narzędziem?
  • Co daje kalkulator kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny – o czym warto pamiętać?

Nie jest łatwo znaleźć kredyt hipoteczny, który będzie najlepszy dla wszystkich klientów. Banki starają się dostosować warunki kredytów do możliwości konkretnego kredytobiorcy, dlatego na ostateczny kształt umowy kredytowej wpływa dużo różnych czynników. Kredytobiorcy poszukują zwłaszcza ofert, które będą dla nich w pełni zrozumiałe. Co to oznacza? Że w praktyce nie powinny zawierać żadnych ukrytych opłat. Dodatkowo, klienci niechętnie podchodzą do ofert obligujących ich do kupna dodatkowych usług, w tym najczęściej ubezpieczenia kredytu. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze jest się czego bać i czasem faktycznie dobrze jest zainwestować w ubezpieczenie kredytu.

Najlepszy kredyt hipoteczny to ten, którego łączny koszt będzie najniższy. W końcu nie lubimy przepłacać, a kredyty zaciągane na długie lata i tak wiążą się przecież z wysokimi kosztami.

REKLAMA

Wybranie odpowiedniego kredytu hipotecznego często bywa długim procesem, a najwięcej czasu pochłania głównie porównywanie dostępnych ofert. Nie musimy jednak poświęcać na to aż tyle czasu, ponieważ możemy skorzystać z rozwiązań ułatwiających wybranie kredytu hipotecznego. Pierwsze rozwiązanie, to korzystanie z usług doradcy kredytowego. Zazwyczaj nic nas to nie kosztuje, bo doradca otrzymuje prowizję od sprzedaży wybranej oferty, którą to wypłaca mu bank. Drugim rozwiązaniem jest korzystanie z internetowej porównywarki kredytowej. Wystarczy w niej uzupełnić parametry, z którymi wiąże się udzielenie kredytu hipotecznego (kwota i okres kredytowania), a wtedy szybko otrzymamy listę najkorzystniejszych ofert. Jest to prosty i szybki sposób na poznanie całościowego kosztu kredytu.

Na możliwie najtańszy kredyt hipoteczny wpływa szereg czynników. Na wysokość raty wpływa m.in. oprocentowanie kredytu. Powinniśmy także dokonać analizy kosztów prowizji i dodatkowych ubezpieczeń. Do kosztu kredytu może być doliczona także opłata za wycenę nieruchomości, czy inne czynności stojące po stronie banku. W trakcie porównywania kosztów kredytów hipotecznych zwracajmy szczególną uwagę na to, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania RRSO – w ten sposób dowiemy się, który kredyt hipoteczny jest najlepszy pod względem kosztów. Więcej na temat kredytów przeczytasz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Kalkulator kredytu hipotecznego – jak z niego korzystać?

Bardzo pomocnym narzędziem dla klientów jest kalkulator kredytu hipotecznego, który pomaga zorientować się, ile wyniesie rata kredytu hipotecznego w różnych bankach. Korzystanie z kalkulatora jest proste i intuicyjne. Wystarczy wpisać kwotę kredytu, która nas interesuje, kwotę wkładu własnego, którą dysponujemy oraz okres, przez który chcemy spłacać zobowiązanie.

By kalkulator wyliczył poprawne wyniki, musimy pamiętać, że na kupno domu, mieszkania, czy działki albo budowę domu musimy złożyć się wraz bankiem. Dlatego też suma wkładu własnego i kwoty finansowania powinna równać się wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Na tej podstawie kalkulator wylicza szacunkowe miesięczne raty, które możemy uzyskać w bankach.

Kalkulator kredytowy hipoteczny wylicza jakiej raty i łącznego kosztu zobowiązania możemy się spodziewać, a uzyskane wyniki pomagają ustalić, które oferty są obecnie dla nas najkorzystniejsze pod względem wysokości raty.

REKLAMA