Jest decyzja ZRID na budowę drogi S3 na odcinku Bolków – Kamienna Góraźródło: GDDKiA

Jest decyzja ZRID na budowę drogi S3 na odcinku Bolków – Kamienna Góra

REKLAMA
Dolnośląski Urząd Wojewódzki wydał w piątek 21 decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi ekspresowej S3 – zadanie III: od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra (bez węzła).
Decyzja umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej, a wykonawcy rozpoczęcie prac po przekazaniu placu budowy. 
GDDKiA
Odcinek drogi S3 pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą będzie miał długość ok. 16,1 km. Realizowany jest w systemie projektuj i buduj przez konsorcjum firm PORR S.A. (lider) i PORR Bau GmbH (partner) na podstawie umowy zawartej 17 października 2018 r. Oddanie do ruchu tego odcinka planowane jest drugą połowę 2023 roku.
Firma już od dawna jest przygotowana do rozpoczęcia inwestycji. W Sadach ma główną bazę, a w okolicy powstają kolejne. Zaplecze stoi od początku roku, tak dużą inwestycja wymaga sporych przygotowań. Spółka PORR należy do największych firm budowlanych w Polsce. W szczytowym momencie przy realizacji inwestycji będzie pracowało tysiąc osób.
REKLAMA
W ramach realizacji odcinka drogi S3 pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą przewidziano m.in. budowę 33 obiektów inżynierskich, w tym dwa dwunawowe tunele i dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP Jaczków P i Jaczków L) oraz budowę i przebudowę innych dróg publicznych, a także sieci uzbrojenia terenu i urządzeń wodnych. Newralgicznym i najważniejszym elementem tej inwestycji jest zaprojektowanie i wybudowanie dwóch tuneli drogowych dwukomorowych TS26 oraz TS32.
Tunel TS-26 planowany jest na około 2 300 m długości. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Realizacja tego typu obiektów pozwoli na przeprowadzenie trasy S3 przez przeszkodę, którą stanowi masyw Gór Kaczawskich i Wałbrzyskich, pomiędzy obrębami miejscowości Sady Górne i Nowe Bogaczowice.
W najbliższym czasie planowane jest uzyskanie decyzji ZRID dla budowy S3 zadanie IV, odcinek od węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem) do granicy państwa, o długości ok. 15,3 km.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA