Trwa budowa dwóch ostatnich odcinków trasy S3 na Dolnym Śląsku źródło: GDDKiA / Foto: M. Soroko

Trwa budowa dwóch ostatnich odcinków trasy S3 na Dolnym Śląsku

FILMY + ZDJĘCIA
REKLAMA
Budowa dwóch ostatnich odcinków trasy szybkiego ruchu S3 na Dolnym Śląsku idzie pełną parą. Łagodna do tej pory zima pozwoliła na kontynuowanie prac budowlanych.
Budowa drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do granicy państwa w Lubawce podzielona jest na dwa odcinki inwestycyjne: Bolków - Kamienna Góra (zadanie III) oraz Kamienna Góra - Lubawka (zadanie IV). Każdy z nich ma inny zakres prac, ale każdy jest ciekawym przedsięwzięciem.
Na zadaniu III powstają dwa tunele drogowe: TS-26 o długości ok. 2,3 km oraz TS-32 o długości ok. 320 m. Dłuższy tunel drążony jest z dwóch stron jednocześnie.
Na budowie pod Bolkowem powstaje najdłuższy w Polsce pozamiejski tunel. Do zakończenia drążenia pozostało jeszcze 506,36 m. Oprócz tego prowadzone są także prace gruntowe. Powstają słupy fundamentowe i trwa montaż niezbędnej infrastruktury w rejonie planowanych MOP-ów. 
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
REKLAMA
Zadanie III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła) ma łączną długość ok. 16,1 km. Inwestycja warta ponad 1,5 mld złotych ma być gotowa w przyszłym roku.
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Bartłomiej(gość)
Kiedy ekspresówka Jelenia Góra - Janowice Wielkie - Gniechowice - północne okolice Wałbrzycha - Świebodzice - Świdnica do S8 koło Mirosławic ?
S5 i 8(gość)
Moim zdaniem w pierwszej kolejności trzeba było skomunikować drogę szybkiego ruchu z Wrocławia do Wałbrzycha, Świdnicy, Jeleniej Góry i Kotliny Kłodzkiej .  S
Użytkownik S3(gość)
Dojedziemy do Lubawski i co dalej ....po czeskiej stronie brak ekspresówki.
REKLAMA