Pierwsze przejście ewakuacyjne w tunelu w ciągu budowanej trasy S3 w Starych Bogaczowicach jest już drożne źródło: GDDKiA / Foto: Magda Szumiata

Pierwsze przejście ewakuacyjne w tunelu w ciągu budowanej trasy S3 w Starych Bogaczowicach jest już drożne

ZDJĘCIA
REKLAMA
Wykonawca S3 zad. III odc. Bolków - Kamienna Góra, w ramach realizowanych robót drążeniowych w nawach głównych tunelu drogowego TS-26, przedrążył jedno z ośmiu przejść poprzecznych, które jest drugim w kolejności od południa.
Przejście zostało wydrążone w całości w obudowie wstępnej na długości ok. 28 m. Wykonanie przebicia pomiędzy nawami tunelu jest celowe, z uwagi na bezpieczeństwo pracowników wykonujących roboty górnicze od portalu południowego. Wykonanie przejścia poprzecznego zapewnia wzajemną drogę ewakuacji na wypadek zagrożenia w jednej z naw.
GDDKiA / Foto: Magda Szumiata
GDDKiA / Foto: Magda Szumiata
GDDKiA / Foto: Magda Szumiata
REKLAMA
Do 18 sierpnia br. w tunelu TS-26, który docelowo będzie miał ok. 2300 m, wydrążono w nawie południowo-zachodniej ok. 873 m kaloty (górna część tunelu) i ok. 854 m sztrosy (środkowa część tunelu). W nawie południowo-wschodniej ok. 886 m kaloty i ok. 876 sztrosy.
GDDKiA / Foto: Magda Szumiata
GDDKiA / Foto: Magda Szumiata
Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 
Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA