Jest pozwolenie na budowę długo wyczekiwanego hotelu przy Zwycięskiejfot. Orzech

Jest pozwolenie na budowę długo wyczekiwanego hotelu przy Zwycięskiej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Obiekt ma powstać naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach. Jak zdradza przedstawicielka inwestora, na informacje dotyczące tej inwestycji będzie jeszcze trzeba poczekać około pół roku.
W połowie sierpnia inwestor otrzymał zgodę na realizację przy ulicy Zwycięskiej 5 obiektu o kubaturze 18 tys. metrów sześciennych. Powstanie on na działkach o numerach: 4/2, 4/1, 5/30, 5/35, 13 i 2/1. To teren o łącznej powierzchni ponad 1 ha.
Za projekt odpowiada wrocławski architekt Tomasz Bzdęga z Biura Architektonicznego Bzdęga-Wiśniewski.
UM Wrocławia
REKLAMA

Kilkuletnie opóźnienie

Hotel na tej działce miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Ówczesny plan zakładał zrealizowanie 206-pokojowego hotelu Park Inn, międzynarodowej sieci hotelarskiej Rezidor Hotel Group.
Otwarcie tego hotelu klasy biznes planowane było na początek 2012 roku.
Oprócz 206 nowocześnie i kolorowo zaprojektowanych i obszernych pokoi w stylu marki Park Inn, nowy hotel miał oferować również restaurację i bar oraz rozległe centrum konferencyjno-bankietowe o powierzchni ponad 800 mkw., centrum fitness, jak również duże powierzchnie parkingowe dla samochodów osobowych oraz autokarów. Odpowiedzialnym za doprowadzenie do zawarcia umowy pomiędzy inwestorem a siecią Rezidor była firma HS Consulting z Krakowa.
fot. Orzech

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA