Jest pozwolenie na budowę kompleksu wielofunkcyjnego Magazyn Bawełny w Łodzi Grupa5 Architekci

Jest pozwolenie na budowę kompleksu wielofunkcyjnego Magazyn Bawełny w Łodzi

WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

A&A Holding informuje o otrzymaniu prawomocnego pozwolenia na budowę Magazynu Bawełny, swojej inwestycji mixed-use w Łodzi w znanym kompleksie Manufaktura. To kolejny, ważny etap, który otwiera drogę do procedury wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji.

Planowany początek prac budowlanych przy Magazynie Bawełny to 2024 rok, proces inwestycyjny szacowany jest na około 12-16 miesięcy. Celem A&A Holding, łódzkiego Inwestora jest stworzenie najlepszego produktu biurowo-handlowego w Polsce, który połączy dziedzictwo fabrykanckie Łodzi, założenia ESG i bezkonkurencyjny pakiet atutów lokalizacyjnych. Kropką nad „i” już teraz jest certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding przyznany projektowi inwestycji.

Magazyn Bawełny z przestrzenią biurową klasy „A+” o powierzchni 8 500 mkw., połączoną z wyselekcjonowaną ofertą handlowo-usługową na powierzchni 4 000 mkw., wzmocni pozycję Manufaktury jako jednego z największych i najbardziej atrakcyjnych kompleksów mixed-use.

Inwestor, łódzka firma A&A Holding jest jednocześnie właścicielem budynku. Za komercjalizację części handlowo-usługowych odpowiada firma Apsys Polska, zarządca Manufaktury, która będzie także zarządzać obiektem po jego oddaniu do użytku. Natomiast za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada renomowana pracownia Grupa5 Architekci.

Grupa5 Architekci
Grupa5 Architekci
Grupa5 Architekci
Grupa5 Architekci
Grupa5 Architekci
REKLAMA
Grupa5 Architekci
Grupa5 Architekci
Grupa5 Architekci

Magazyn Bawełny mieści się w samym sercu miasta – na terenie kompleksu Manufaktura, który od lat pełni funkcję miejskiego rynku, miejsca spotkań, zakupów i rozrywki. Doskonała lokalizacja nowej inwestycji to także dostęp do 3 500 miejsc parkingowych, bezpośrednie sąsiedztwo budowanego, podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie, mnogość linii autobusowych i tramwajowych w okolicy, a także dobrze rozwinięta infrastruktura rowerowa i drogowa. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także wysokiej klasy obiekty hotelowe, muzea oraz parki.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA