Kamienica przy ulicy Sienkiewicza 22 w remoncie Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Kamienica przy ulicy Sienkiewicza 22 w remoncie

ZDJĘCIA
Wojciech.Jenda
REKLAMA

Remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22 w Łodzi od kilku tygodni skoncentrowany jest przy budowie nowego dachu. Wykonano już pokrycie papą nawierzchniową, ponadto za wykonawcą obróbki blacharskie i montaż klapy dymowej. We wnętrzu kamienicy, w mieszkaniach, położono tynki i warstwy wykończeniowe na stropach.

Na wszystkich piętrach wykonano gładzie. Robotników mogliśmy też zobaczyć przy układaniu płytek podłogowych i ściennych. Zamontowano również windę osobową oraz rozpoczęły się prace przy stolarce okiennej. W najbliższych tygodniach wykonawca planuje kontynuować roboty wykończeniowe, instalacyjne i sanitarne, zarówno w budynku głównym, jak i w oficynach.

Jak się zmieni kamienica?

Powstaje tu 37 lokali biurowych, 5 lokali dla przedsiębiorców oraz Centrum Aktywności Lokalnej. Dziedziniec przy ul. Sienkiewicza 22 zmieni się w zieloną przestrzeń i atrakcyjne miejsce spotkań. Powstaną tu 4 duże zieleńce z magnoliami, pergola obrośnięta pnączami, a wzdłuż oficyn – zielone ściany. Łącznie zasadzonych zostanie ok. 1000 krzewów – róż, miskantów, różaneczników i krzewuszki. Obok powstanie wydzielony plac z miejscami postojowymi dla rowerów. Zamontowane zostaną tu także ławki, kosze na śmieci i nowe oświetlenie.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
REKLAMA
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl
Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Tak wyglądała kamienica przy ul. Sienkiewicza 22 przed remontem:

Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Źródło: Urząd Miasta Łodzi / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA