Kanadyjska firma z branży lotniczej CAE otwiera centrum w Krakowiefot. Damian Daraż

Kanadyjska firma z branży lotniczej CAE otwiera centrum w Krakowie

REKLAMA

Kanadyjska firma CAE, zajmująca się szkoleniami w lotnictwie cywilnym i technologiami cyfrowymi wchodzi do Polski i planuje zatrudnić 90 pracowników w swoim biurze w Krakowie.

Spółka wchodzi na polski rynek w oparciu o akwizycję działającej na nim firmy Sabre AirCentre - dostawcy rozwiązań do obsługi portów lotniczych oraz zarządzania lotami, załogą i ruchem statków powietrznych. Obecnie spółka ta zatrudnia w Krakowie 180 osób. Teraz dojdzie 90 nowych etatów. Spółka rekrutuje wykwalifikowanych specjalistów, w tym inżynierów, programistów oraz ekspertów m.in. uczenia maszynowego oraz big data.

– Nasz lokalny hub jest największym centrum rozwoju i doskonalenia oprogramowania CAE w regionie EMEA (Europa, kraje Bliskiego Wschodu i Afryka). W Krakowie będziemy kontynuować rozwijanie kluczowych produktów naszej firmy – powiedział Vice President, Software Engineering for Civil Flight Services and General Manager, CAE Poland Oktawiusz Kacza cytowany w komunikacie prasowym.

– Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzać obecność CAE w Polsce, czerpiąc z dostępnej w naszym kraju puli talentów i napędzając tym samym szybszy rozwój potencjału cyfrowego. Kraków od ponad 20 lat gości wiodące firmy technologiczne i stał się jednym z kluczowych centrów tworzących oprogramowanie dla branży lotniczej. Nasz lokalny hub jest największym centrum rozwoju i doskonalenia oprogramowania CAE w regionie EMEA – dodał Oktawiusz Kacza.

REKLAMA

O inwestorze:

Kanadyjska korporacja CAE jest liderem w zakresie szkoleń w lotnictwie cywilnym na świecie. Posiada sieć ponad 60, zlokalizowanych na całym świecie ośrodków szkoleniowych. Firma współpracuje z pilotami, począwszy od szkoleń, poprzez etap przygotowań i planowania lotów, aż po optymalizację trasy oraz sporządzanie analiz efektywności.

Niedawno spółka dokonała przejęcia Sabre Airline Operations (AirCentre). W lipcu 2021 roku CAE ogłosiła wieloletni program innowacji Project Resilience na rzecz opracowania technologii przyszłości, które pozwolą liniom lotniczym oraz operatorom biznesowych odrzutowców jeszcze lepiej i efektywniej zarządzać ich działalnością.

Siedziba polskiego oddziału firmy mieści się w biurowcu Tischnera Office w Krakowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA