[Katowice] Katowicki Rynek: Wszystko zgodnie z planem. 7 marca kolejny krok

[Katowice] Katowicki Rynek: Wszystko zgodnie z planem. 7 marca kolejny krok

graviteo
REKLAMA

Bez przeszkód przebiegły pierwsze roboty budowlane na katowickim Rynku. 6 marca o 14.30 zatwierdzono do użytku zabudowywane w ostatnich dniach rozjazdy tramwajowe. W środę na trasę linii nr 16 wracają tramwaje.

Montaż rozjazdów tramwajowych na placu pomiędzy dawnym Domem Prasy a DH ,,Zenit" oraz na wysokości kinoteatru ,,Rialto" umożliwi w trakcie robót budowlanych kursowanie tramwajów linii nr 16. Na odcinku pomiędzy rozjazdami komunikacja będzie odbywać się po jednym torze, a ruch regulować będzie sygnalizacja świetlna.


Pasażerów, oprócz przywrócenia tramwajów linii nr 16, czeka jutro jeszcze jeden nowy element - nowy przystanek pomiędzy Teatrem a Muzeum Śląskim, na którym będą się zatrzymywać wszystkie tramwaje jadące od i do Ronda.


- Jeden duży przystanek, na którym będą się zatrzymywać wszystkie tramwaje powstał z myślą o pasażerach, którym ma ułatwić przesiadki - mówi Daniel Muc, w imieniu katowickiego magistratu. - Przypominam, że podróżni linii nr 6 i 19 wchodząc na Rynku do linii nr 6 nie muszą kasować nowego biletu - dodaje.


W środę rusza także nowa organizacja ruchu samochodowego. Zamknięte dla kierowców zostaną ulice Św. Jana i Pocztowa. Wjazd na Rynek będzie możliwy jedynie z alei Korfantego, a wyjazd w ulicę Mickiewicza (przez dotychczasowy parking przy CH ,,Skarbek").  W tym celu wzdłuż CH Skarbek i dawnego Domu Prasy zaaranżowana zostanie jezdnia w dwóch kierunkach.


Zamknięty dla ruchu kołowego zostanie także przejazd ulicą Świętego Jana pod wiaduktem (obok Kinoteatru ,,Rialto"). Od tego momentu dojazd do ulicy Dworcowej i Mariackiej możliwy będzie od ulicy Francuskiej przez Tylną Mariacką.


Najważniejsze zmiany wprowadzone 7 marca br:


  • Powrót tramwajów na trasę linii nr 16 (Rynek - Brynów).

  • Zmiana lokalizacji przystanków tramwajowych na Rynku - z placu pomiędzy dawnym Domem Prasy a DH ,,Zenit" przeniesione zostaną na ulicę pomiędzy Teatr im. S. Wyspiańskiego i Muzeum Śląskie.

  • Zamknięcie ulic Św. Jana oraz Pocztowej dla samochodów osobowych. Umożliwienie dojazdu do ulicy Młyńskiej od strony alei Korfantego

  • Zamknięcie dla ruchu kołowego przejazdu ulicą Świętego Jana pod wiaduktem (obok Kinoteatru ,,Rialto"). Od tego momentu dojazd do ulicy Dworcowej i Mariackiej możliwy będzie od ulicy Francuskiej przez Tylną Mariacką.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA