[Katowice] Sopra Steria przedłuża umowę w katowickim Altusie

[Katowice] Sopra Steria przedłuża umowę w katowickim Altusie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Spółka technologiczna Sopra Steria Polska przedłużyła umowę na wynajem ok. 4 100 mkw. w katowickim biurowcu Altus. Wynajmującego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, po stronie najemcy występowała firma Colliers International.
Sopra Steria Polska jest globalnym dostawcą usług i rozwiązań informatycznych. Głównymi klientami spółki są firmy i instytucje publiczne poszukujące sposobów na usprawnienie działań i zwiększenie swoich zysków. Firma zatrudnia 37 000 pracowników w ponad 20 krajach. W katowickiej siedzibie firmy pracuje ponad 800 osób.
Przedłużenie na kolejne lata współpracy z budynkiem Altus w zakresie wynajmu powierzchni biurowej pozwoli nam komfortowo planować rozwój firmy, zwłaszcza, że w przyszłym roku zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do 1000 osób. Warunki techniczne budynku pozwalają nam oferować usługi na najwyższym poziomie, co obecnie na rynku IT jest jedną z kluczowych kwestii – mówi Marek Andrzejuk, Head of Shared Services, Sopra Steria Polska.
Transakcja dla Sopra Steria to jedna z największych umów na katowickim rynku biurowym w tym roku. Firmy z sektora nowoczesnych technologii wymagają odpowiedniego zaplecza technicznego i elastycznych rozwiązań – decyzja o wyborze biura może w tym przypadku decydować o sprawnym funkcjonowaniu firmy – mówi Robert Karniewski, Partner i Dyrektor Rynków Regionalnych w Dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.
Budynek Altus jest zlokalizowany w samym sercu Katowic u zbiegu ulic Uniwersyteckiej i Piastowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego „Spodka” i Ronda gen. Ziętka. Do najważniejszych instytucji administracyjnych, biznesowych i kulturalnych miasta można dotrzeć w ciągu kilku minut.
Kompleks budynków Altus to trzy połączone ze sobą bryły, których wspólnym elementem jest rozległe atrium. To najwyższy wieżowiec na Śląsku oraz czwarty najwyższy obiekt w Polsce znajdujący się poza Warszawą. Przy dobrej pogodzie można go dostrzec nawet z odległości 100 km. Sama budowla liczy 30 kondygnacji naziemnych i 125 metrów wysokości. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi blisko 70 000 mkw., w tym ponad 15 000 mkw. to powierzchnia biurowa klasy A. Od 2013 roku właścicielem budynku jest spółka Izera.
Budynek Altus jest najnowocześniejszym budynkiem na Śląsku i bardzo się cieszę, że firma Sopra Steria Polska zdecydowała się pozostać z nami, uznając, że budynek spełni ich wszystkie oczekiwania – mówi Maciej Jaglarz, właściciel budynku.
Cieszę się, że firma Sopra Steria doceniła korzystne zmiany w budynku Altus i zdecydowała się pozostać jako jego główny najemca. Negocjacje tej umowy pokazują, jak ważne jest zrozumienie potrzeb klienta i elastyczne podejście do zmieniających się potrzeb biznesowych najemców. Dodatkowo zróżnicowanie funkcji (hotel, restauracje, fitness i sklepy) w tak atrakcyjnej lokalizacji jest istotnym wyróżnikiem Altusa na rynku polskim – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...