Jest decyzja o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy

Jest decyzja o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy

Kielce
REKLAMA

Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7. Nowa droga jest już od miesiąca w całości udostępniona kierowcom.

Jak informuje w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, decyzja WINB potwierdziła zgodność wykonania inwestycji z projektem budowlanym oraz to, że prace porządkowe placu budowy poza drogą mogą być prowadzone do listopada.

 

Ostatnie znaki z tymczasowymi ograniczeniami prędkości zostaną zdjęte w przyszłym tygodniu po zakończeniu przekazywania przez wykonawcę urządzeń do obsługi instalacji m.in. energetycznych i wodnych w ramach inwestycji.

REKLAMA

 

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstało ponad trzydzieści dużych obiektów inżynierskich, w tym 18 wiaduktów, 9 mostów i 4 przejścia dla pieszych. Wybudowane zostały 2 Miejsca Obsługi Podróżnych. Powstały nowoczesne urządzenia związane z ochroną środowiska m.in. 3 przejścia dla zwierząt dużych nad drogą ekspresową, ekrany akustyczne, a także urządzenia zapewniające odwodnienie m.in. zbiorniki retencyjno-odparowujące.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA