Kielce otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje drogoweMinisterstwo Infrastruktury

Kielce otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na inwestycje drogowe

Orzech
Orzech
REKLAMA

23 sierpnia 2023 r. wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski podpisał umowę na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) inwestycji drogowej w Kielcach, polegającej na poprawie bezpieczeństwa ruchu dzięki rozbudowie ulic w mieście. Kwota dofinansowania wyniosła 23,5 mln zł.

— Od lat dbamy o zrównoważony rozwój wszystkich zakątków Polski. Dzięki takim lokalnym inwestycjom, jak tu w Kielcach, wspieranym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, infrastruktura drogowa gmin i powiatów, ale również w miastach, staje się nowoczesna i bezpieczna. Uzupełnia krajową sieć dróg ekspresowych i autostrad tworząc spójny i zintegrowany system transportowy w całym kraju — powiedział wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.

Rozbudowa ulic w Kielcach na długości prawie 1,8 km (w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu poprzez rozbudowę ulic: Klonowej, Orląt Lwowskich i J. Piłsudskiego oraz skrzyżowań ulic: Batalionów Chłopskich z Malików, BP. M. Jaworskiego z G. Zapolskiej w Kielcach”), obejmuje prace na odcinkach:

- Odcinek 1 – ul. Klonowa,

- Odcinek 2 – skrzyżowanie ul. BP. M. Jaworskiego z ul. J. Piłsudskiego i ul. G. Zapolskiej,

- Odcinek 3 – skrzyżowanie ul. Batalionów Chłopskich z Malików, BP. M. Jaworskiego z G. Zapolskiej,

REKLAMA

- Odcinek 4 - ul. Orląt Lwowskich i ul. J. Piłsudskiego.

Realizacja inwestycji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ciągłości i spójności projektowanych odcinków dróg z istniejącą siecią drogową miasta.

Całkowita wartość inwestycji to 47 mln zł. Wnioskodawca, miasto Kielce, otrzyma dofinansowanie z RFRD w wysokości 23,5 mln zł.

Zaplanowany termin oddania zadania do użytkowania to IV kwartał 2025 r.

Kieleckie zadanie znalazło się na liście zadań miejskich zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów 6 lutego 2023 r. Łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie realizacji 18 inwestycji w miastach na prawach powiatu będących siedzibą wojewody lub sejmiku województwa to ponad 382 mln zł. Łączna wartość tych zadań wynosi 983 mln zł.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA