Kobyla Góra: Raj dla seniora i inwestora. Godny uwagi projekt w pobliżu Doliny Baryczy

Kobyla Góra: Raj dla seniora i inwestora. Godny uwagi projekt w pobliżu Doliny Baryczy
WIZUALIZACJE

REKLAMA
Komfortowe apartamenty, specjalistyczna służba medyczna, SPA i ośrodki sportowe, a do tego cicha okolica i bliskość unikalnego Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Właściciele nieruchomości w Kobylej Górze szukają inwestorów gotowych zrealizować przygotowaną koncepcję utworzenia domu seniora. To świetny kierunek lokowania funduszy ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na domy opieki nad seniorami i migracje do polski emerytów z krajów zachodnich.
Okolica Kobylej Góry jest znana niejednemu wrocławianinowi i mieszkańcowi ościennych miejscowości. To właśnie między innymi tam udają się osoby szukające oddechu oraz spokoju i odnajdują go. By móc cieszyć się zastanym klimatem dłużej niż przez weekend, niejednokrotnie decydują się na zakup domków letniskowych. Warunki, które oferuje okolica, sprzyjają także innym celom.
Eksperci ocenili, że oferowana działka w Kobylej Górze idealnie nadaje się do realizacji na niej projektu rekreacyjno-wypoczynkowego, w tym domu seniora. Zwłaszcza, że w tym rejonie brakuje wystarczającej liczby obiektów tego typu. A nawet gdy już istnieją, to często nie są w stanie zagwarantować opieki na najwyższym poziomie. Z myślą o sprostaniu największym wymaganiom właściciele nieruchomości przygotowali skrupulatną koncepcję jej zagospodarowania. Szukają jednak osób gotowych odkupić teren i zainwestować w ten ambitny projekt. Nie wykluczają też współpracy z inwestorem/operatorem istniejącego już podobnego ośrodka.
Materiały inwestora

Grunt to zdrowie

Powodów do wybudowania w tej lokalizacji domu seniora jest wiele, a rozpoczynają się już od, oprócz wspomnianej nikłej alternatywy, gwarancji niezbędnej do relaksu ciszy. Zapewniają ją rozciągające się hektary lasów, sprzyjające zdrowotnym spacerom. Co szczególnie istotne, problem smogu, w porównaniu do dużych ośrodków miejskich, tam nie istnieje. A to właśnie dla osób starszych jest on szczególnie niebezpieczny. Dlatego też, w trosce o własne zdrowie i życie, prędzej wybiorą ośrodek w rejonie z czystym powietrzem. Zwłaszcza jeśli odpowiednie ukształtowanie terenu i nasłonecznienie sprzyja aktywności, jak to jest w przypadku oferowanej działki.
A możliwości aktywnego spędzania czasu pensjonariuszom nie zabraknie. Już teraz istnieją tam kort tenisowy i boisko do piłki nożnej, na których znów będą mogli poczuć ducha współzawodnictwa. Na tym nie koniec, ponieważ właściciele nieruchomości posiadają jeszcze ponad 7 ha przylegającej ziemi pod budowę m.in. pól do mini golfa i parków sportowych. Po aktywności sportowej przyjdzie czas na relaks w planowanym ośrodku SPA wraz z basenem. Odpocząć będzie można także przy docelowo trzech stawach rybnych z wysepkami, które będą jednocześnie stanowić dodatkowo atrakcję dla miłośników wędkarstwa.
Materiały inwestora

Bogactwo natury i bliskość rodziny

Magnesem przyciągającym turystów w te tereny, a więc i przyszłych seniorów, jest Dolina Baryczy. Atrakcje z nią związane zdają się nie mieć końca, a świadczy o tym chociażby skala unikalnego obszaru – ponad 87 hektarów. 277 gatunków ptaków, 59 gatunków ssaków i 42 gatunku roślin chronionych to tylko część znajdującego się tam bogactwa przyrodniczego. A najważniejszy jest ułatwiony dostęp do niego. Różnorodne szlaki piesze ciągną się kilometrami, podobnie jak trasy rowerowe. Dodatkową atrakcję stanowią turystyka konna i spływy kajakowe, a wędkarze szczególnie cenią sobie okoliczne stawy. Nie brakuje tam również organizacji rozmaitych wydarzeń, takich jak na przykład majówkowy Rajd Konny Szlaku Doliny Baryczy.
Lokalizacja Kobylej Góry jest cenna nie tylko ze względu na bliskość Doliny Baryczy. Potencjalny dom seniora znajdowałby się bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 449 i w odległości zaledwie 6 km od trasy S8 Wrocław-Warszawa. Dzięki temu dotrzeć do stolicy Dolnego Śląska można dotrzeć w ciągu kilkudziesięciu minut, a dojazd do Warszawy jest równie komfortowy. To pozwoli pensjonariuszom na utrzymanie kontaktu z bliskimi, którzy w łatwy i szybki sposób będą mogli ich odwiedzać.
Materiały inwestora

Interes wart włożonego kapitału

Myślenie o inwestowaniu w domy seniora jest bardzo perspektywiczne ze względu na kilka czynników. Po pierwsze już od lat mamy do czynienia ze "starzeniem się" Europy, czyli zwiększającym się odsetkiem osób starszych w szybszym tempie niż młodych. Ten proces stanowi gwarancję wzrastającej liczby potencjalnych pensjonariuszy.
Po drugie obserwujemy bogacenie się społeczeństwa. Nawet jeżeli otrzymywane świadczenia emerytalne nie pozwolą seniorom na pokrycie całości kosztów, to wspomogą ich zarabiający coraz więcej dzieci czy wnukowie. Dodatkowo Dolny Śląsk należy do atrakcyjnego kierunku migracyjnego dla emerytów z Europy Zachodniej, w tym Niemiec, dla których wydatki w Polsce nie stanowią dużego wyzwania. Zapewnienie podobnej jakości za niższą cenę stwarza także bardzo duże prawdopodobieństwo nawiązania współpracy z zagranicznymi ubezpieczalniami, co zwiększyłoby zakres potencjalnych pensjonariuszy.
Materiały inwestora
Trzecim czynnikiem świadczącym o domu seniora jako perspektywicznej inwestycji jest funkcjonująca służba zdrowia. Funkcjonująca bardzo często źle, na co skargi są niezwykle popularne. Nie zanosi się w dodatku w najbliższych latach na znaczącą poprawę warunków, a w tego typu obiektach pensjonariusze otrzymują wszystko, co niezbędne dla ich zdrowia. Natychmiast.
Warto zwrócić uwagę również na problem z zapewnieniem osobom starszym odpowiedniej opieki i pomocy także w domach. Ich dzieci, mające już często swoje rodziny i będące pod stałą presją w pracy, często nie są w stanie poświęcić rodzicom wystarczająco czasu. To przyczynia się do podjęcia decyzji o oddaniu ich w ręce specjalistów.
Wspomniane czynniki stanowią część argumentów za opłacalnością inwestowania w domy seniora, a za atrakcyjną lokalizację pod tego typu inwestycję można uznać Kobylą Górę.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawa: Ligia – spółdzielnia mieszkaniowa rozbudowuje osiedle w Ursusie [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper rozpoczął realizację drugiego etapu inwestycji w rejonie ulic Kolorowej i Tomci...
Pierwszy ekologiczny magazyn powstaje w 7R Park w Sosnowcu
Trwa budowa pierwszego magazynu według nowej eko koncepcji 7R Green. Obiekt powstaje w formule BTS d...
Wrocław: Coraz bliżej sprzedaży rzędu kamienic przy Dworcu Głównym. W grę wchodzi kilkanaście milionów
Zabytkowe budynki mieszkalne przy zbiegu ulic Małachowskiego i Pułaskiego miały zostać zburzone pod...
Wrocław: Ruszy budowa Alei Stabłowickiej. Znamy wykonawcę wielomilionowej inwestycji [WIZUALIZACJE]
Oferta firm Kobylarnia i Tormel, sięgająca prawie 190 milionów złotych, jako jedyna mieściła się w b...
Warszawa: Biurowiec Cube na Mokotowie jednak nie powstanie. Eiffage zmienia plany
Przy zbiegu ulic Cybernetyki i Postępu, obok Hiltona, miał w ubiegłym roku powstać budynek o powierz...
Wrocław: Państwowe działki usługowe na Nowym Dworze czeka sprzedaż
Na licytację trafią dwie parcele przy zbiegu ulic Rogowskiej i Zemskiej. Ich łączna wartość wynosi p...
Wrocław: Będzie więcej gminnych mieszkań. Miasto porozumiało się z KZN
Wrocławski samorząd będzie działał wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości przy realizacji wspólny...
Kraków: Skrzyneckiego 15-17 – w pobliżu ronda Matecznego powstaje apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Krakowski deweloper Spiridon realizuje inwestycję w miejsce zburzonego w tym roku obiektu przy alei...
Wrocław: PSG zbuduje niedaleko lotniska siedzibę dla oddziału
Największa spółka grupy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zbuduje biurowiec dla Gazowni Wrocła...
Warszawa: Essentiel – Bouygues Immobilier zapowiada budowę nowego osiedla na Białołęce [WIZUALIZACJE]
Polski oddział francuskiego dewelopera znów stawia na prawobrzeżną część stolicy. Zrealizuje blisko...