Kolejna amerykańska firma likwiduje fabrykę w Polsce. Cała załoga zostanie zwolnionaPixabay

Kolejna amerykańska firma likwiduje fabrykę w Polsce. Cała załoga zostanie zwolniona

Orzech
Orzech
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na Investmap o zwolnieniu przez amerykańską firmę Levi Strauss (znanej na całym świecie z produkcji słynnych jeansów), wszystkich pracowników z ostatniej europejskiej fabryki tego koncernu, która znajduje się w Płocku. Tym razem Polskę opuszcza inna firma z USA i zwalnia całą załogę swojej fabryki zlokalizowanej w województwie pomorskim.

Jak informuje dziennikBałtycki.pl Amerykański koncern TE Connectivity Industrial z polską siedzibą w Nowej Wsi Lęborskiej, zwolnił blisko 140 pracowników. Polski oddział koncernu produkującego m.in. złącza elektryczne i systemy przyłączy przenosi się do Maroka.

Przeprowadzka do Maroka ta dotyczy też innych europejskich zakładów produkcyjnych koncernu, znajdujących się na terenie Niemiec, Francji i częściowo z fabryki w Portugalii. TE Connectivity Industrialtłumaczy ten fakt tym, że to element strategii firmy, która przenosi mniejsze zakłady i konsoliduje je w większe fabryki.

REKLAMA

Zakład w Nowej Wsi Lęborskiej, w województwie pomorskim zatrudniał około 140 osób, a kolejnych około 250 osób pracowało w firmie zewnętrznej, wykonującej zlecenia dla TE Connectivity Industrial Poland. Teraz niemal 140 pracowników zakładu TE Connectivity Industrial Poland w Nowej Wsi Lęborskiej straciło pracę. O przeniesieniu produkcji TE Connectivity Industrial z Nowej Wsi Lęborskiej do Maroka ekipa firmy wiedziała już w kwietniu 2023 roku.

Jak informuje DziennikBałtycki.pl, dyrektor firmy deklaruje, że TE Connectivity zapewniło pracownikom warunki zwolnień lepsze niż przewidywane kodeksem pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA