Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Mountpark Wrocław zostanie rozbudowanyMountpark

Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Mountpark Wrocław zostanie rozbudowany

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka inwestycja logistyczno-magazynowy na terenie aglomeracji wrocławskiej. Rozbudowany zostanie kompleks Mountpark Wrocław w Pietrzykowicach-Rybnicy (gmina Kąty Wrocławskie), znajdujący się kilkanaście kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia. Inwestycja zlokalizowana będzie przy skrzyżowaniu autostrad A4 i A8 (Autostradowa Obwodnica Wrocławia).

Mountpark Wroclaw powiększy się o dwa nowe budynki o łącznej powierzchni przekraczającej 67,8 tys. mkw. Po ukończeniu budowy na początku 2023 roku kompleks będzie dysponować łączną powierzchnią najmu wynoszącą 135 446 mkw. Nowa inwestycja powinna wygenerować kilkaset nowych miejsc pracy.

Nowe budynki magazynowe zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na centra dystrybucyjne na Dolnym Śląsku, w aglomeracji wrocławskiej.

– Kontynuujemy inwestycje we Wrocławiu, ponieważ jest to jedna z wiodących lokalizacji logistycznych w kraju oraz doskonała baza dla krajowych i europejskich hubów dystrybucyjnych – informuje Piotr Michalski, dyrektor zarządzający Mountpark na Europę Środkową.

Magazyny, zapewniając 12 m wysokości w świetle, nośność stropu 70 kN/mkw. i strzeżony plac manewrowy o szerokości do 57 m, zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności operacyjnej i zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM na poziomie oceny "excellent". Oferują komfortowe środowisko pracy z wieloma udogodnieniami gwarantującymi dobre samopoczucie personelu.

Mountpark Wrocław jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu międzynarodowej autostrady A4, z łatwym dostępem do głównych centrów handlowych Polski oraz granicy z Niemcami i Czechami.

Jest pierwszy, duży najemca

52 542 mkw. powierzchni magazynowej w ramach I etapu tej inwestycji wynajął GEODIS - jeden ze światowych liderów w zakresie transportu i logistyki oraz dostaw. Firma ta jest na siódmym miejscu na świecie oraz na czwartym miejscu w Europie w tej branży. Budowa I etapu Mountpark Wrocław rozpoczęła się w maju 2021 roku, a obiekt, obejmujący magazyny i biura, ma zostać ukończony w czerwcu 2022 roku.

Mountpark
Mountpark
REKLAMA
Mountpark
Mountpark
Mountpark
Mountpark

Inwestor - Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint-venture, zawiązaną przez Mountpark Finco i USAA Realco - Europe BV, holenderski oddział USAA Real Estate Company. Firma jest obecna w 7 krajach Europy.

Zdjęcia I etapu Monutpark Wrocław, który ma być gotowy w czerwcu 2022 r.

Mountpark Wrocław, I etap
Mountpark Wrocław, I etap
Mountpark Wrocław, I etap

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA