Kolejna znana firma stawia na Sosnowiec. Powstaną nowe miejsca pracyMateriały prasowe

Kolejna znana firma stawia na Sosnowiec. Powstaną nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna znana firma stawia na Sosnowiec. CAT LC Polska, operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z siedzibą we Francji wynajął 9 tys. mkw. powierzchni magazynowej z częścią biurową w Śląskim Centrum Logistycznym Sosnowiec III.

Jednym z powodów, dla których wybraliśmy lokalizację naszej nowej platformy w Sosnowcu jest jej doskonałe położenie, które pozwoli nam na dalsze usprawniania procesu logistycznego. Poprzez rozwój infrastruktury i konsolidacje dwóch obecnych magazynów na terenie Zagłębia, Groupe CAT będzie miał możliwość rozwoju sieci dystrybucyjnej a także logistyki inboundowej, dzięki czemu zwiększy swoją konkurencyjność na rynku – powiedział Tomasz Zarzycki, dyrektor regionu CAT LC Europa Centralna i Wschodnia.

Decyzja ta to symboliczne potwierdzenie stabilności i długoterminowego rozwoju firmy i element strategii rozwoju infrastruktury.

– Obiekt ten będzie fundamentem naszej sieci transportowej Polsce, który umożliwi ekspansję firmy na rynki Czech, Słowacji, Austrii i Węgier oraz stanie się swoistym południowym hubem Groupe CAT w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział Tomasz Zarzycki, Dyrektor Regionu CAT LC Europa Centralna i Wschodnia.

Projekt przekształci teren poprzemysłowy w zrównoważony, certyfikowany przez BREEAM, nowoczesny obiekt logistyczny, wyposażony w instalację fotowoltaiczną i punkty ładowania pojazdów elektrycznych, a jego zakończenie planowane jest na początek 2025 roku.

REKLAMA

Obiekt typu cross-dock BTS zostanie zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymaganiami CAT LC Polska, który aktywnie uczestniczy w jego dostosowaniu do swoich potrzeb biznesowych.

– Bardzo cieszymy się z podpisania umowy i możliwości zaoferowania nowemu najemcy nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Planowana rozbudowa parku magazynowego w Sosnowcu wpisuje się w naszą misję tworzenia obiektów logistycznych zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju i zapewni dalszy rozwój naszej firmy – mówi Artur Kuliński, prezes zarządu BIK S.A.

BIK Park Sosnowiec III znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch kluczowych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy, a także Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego i powstającej fabryki samochodów elektrycznych Izera.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego Nrep NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters - platforma logistyczna Nrep.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA