Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Wszyscy pracownicy fabryki automotive stracą pracęPixabay

Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Wszyscy pracownicy fabryki automotive stracą pracę

Orzech
Orzech
REKLAMA

Niestety kolejne złe wiadomości z branży motoryzacyjnej w Polsce. Tym razem dotyczą jednej z fabryk tej branży, zlokalizowanej na terenie województwa łódzkiego.

Fabryka międzynarodowego koncernu SFC Solutions w Piotrkowie Trybunalskim zostanie zamknięta. Wszyscy pracownicy stracą pracę. Zakład zatrudniał 179 osób. Przyczyną zwolnień jest decyzja zarządu firmy o zakończeniu działalności produkcyjnej w Piotrkowie Trybunalskim. Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone od 24 czerwca do 30 września 2024 roku.

Zwolnienia grupowe obejmą łącznie 179 pracowników z różnych działów zakładu. Najwięcej, bo aż 132 osoby, straci pracę w dziale produkcji. W dziale jakości pracę straci 11 osób, a w działach utrzymania ruchu i inżynieringu po 9 osób. Kolejnych sześciu pracowników odejdzie z działu logistyki oraz magazynu. W działach BHP i ochrony środowiska, finanse/kontroling oraz personalnym w sumie odejdzie sześć osób (dwie z każdego działu).

Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim planuje objąć zwolnionych pracowników swoją pomocą, oferując wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy.

Część ze zwalnianych pracowników z Piotrkowa Trybunalskiego może otrzymać propozycję pracy w Częstochowie, gdzie znajduje się siedziba polskiego oddziału firmy SFC Solutions, w którym to mieście pracuje obecnie 800 osób. Jednak codzienne dojazdy do Częstochowy, oddalonej o godzinę jazdy od Piotrkowa Trybunalskiego, mogą stanowić wyzwanie dla wielu osób i mało kuszącą propozycję.

REKLAMA

Historia Fabryki SFC Solutions w Piotrkowie Trybunalskim

Fabryka SFC Solutions, wcześniej znana jako SAIAG Polska, rozpoczęła swoją działalność w Piotrkowie Trybunalskim w 1997 roku. Początkowo zatrudniał 25 osób, zajmujących się obróbką wykończeniową, tj. uszczelkami i armaturą dla przemysłu motoryzacyjnego. W następnych latach fabryka kilkukrotnie zmieniała właściciela i rozbudowywała swoje hale produkcyjne. W 2020 roku zakład został przejęty przez firmę Mutares SE & Co. KGaA.

O firmie SFC Solutions:

SFC Solutions to globalna firma w branży motoryzacyjnej, obecna w Polsce, Francji i Hiszpanii. Firma specjalizuje się w rozwoju, produkcji i marketingu rozwiązań uszczelniających i płynnych, w tym systemów transferu płynów (FTS) oraz systemów dostarczania paliwa i hamulców (FBD).

SFC Solutions obsługuje globalnych i indyjskich producentów samochodów i działa w segmencie rynku specjalistycznych produktów przemysłowych. Firma koncentruje się na innowacjach i wykorzystuje zaawansowane technologie oraz materiały przyjazne dla środowiska. Posiadając siedem lokalizacji w Indiach, SFC Solutions jest jednym z największych pracodawców w sektorze motoryzacyjnym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA