Kolejny krok w stronę rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Krzyżowaźródło: GDDKiA

Kolejny krok w stronę rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Krzyżowa

Orzech
Orzech
REKLAMA
Oferta firmy Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla autostrady A4 od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. Jeśli od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić do końca czerwca br. 
Firma zadeklarowała wykonanie dokumentacji za kwotę ponad 11,7 mln zł. Zadanie obejmuje opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej i Programem funkcjonalno-użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (STEŚ-R). 
Dokumentacja dotyczy odcinka autostrady A4 o długości ok. 36 km, od węzła Krzyżowa do węzła Legnica Południe. W ramach dokumentacji STEŚ-R dla tego odcinka zostaną przeanalizowane warianty rozbudowy autostrady A4 w śladzie istniejącym.
GDDKiA
REKLAMA

A4 od Legnicy do Wrocławia wraz z budową S5 z Sobótki do Bolkowa

Otwarte w czwartek, 10 czerwca oferty dotyczą jednego z dwóch ogłoszonych przetargów, dla których opracowywana będzie dokumentacja. 28 maja br. GDDKiA dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie STEŚ-R dla budowy lub rozbudowy autostrady A4 od węzła Legnica Południe do węzła Wrocław Wschód o długości ok. 80 km i budowy ok. 50-kilometrowego odcinka S5 od węzła Sobótka do węzła Bolków.
Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA