DODAJ
matternhorn 30.03.2007, godz. 14:38
Centrum zlokalizowane przy ul. Avicenny.

Inwestycja z (podobno) bardzo długą historią. Przeprowadzka poczty z Małachowskiego na Avicenny jest przewidziana na wakacje 2007. Na pierwszy ogień pójdzie Dział Doręczeń Paczek (o ile nic się nie zmieni).

Niektórzy twierdzą, że hala jest zalana wodą i któraś ze ścian się wali. Jednak nie wydaje się to być prawdą - byłem tam wczoraj i sprawdziłem naocznie.
W tej chwili stawiane jest ogrodzenie, układany parking i chodniki, generalnie prace wykończeniowe. Byłem po 17.00 a prace dalej trwały w najlepsze :) Woda owszem jest, ale tylko w rowach (czyli tam gdzie jej miejsce).

Oprócz poczty z ul. Małachowskiego przeniesie się tam też Zakład Transportu Samochodowego z ul.Kolejowej.
odpowiedz
matternhorn 22.05.2007, godz. 21:01
zdjęcia z 21.05.2007
1e205f5008bf1cce.jpg
80d19de9045a1222.jpg
8dfc3f2450a58a0e.jpg
0c334c01f7337329.jpg
d1d61353458a6833.jpg
ca16ecb0e1f8a924.jpg
c0f0aeddb7c653aa.jpg
d9efdc767ce5b116.jpg
600caf51651b6fa6.jpg
266ac04ecea44407.jpg
odpowiedz
matternhorn 02.12.2007, godz. 21:13
Centrum rozpoczęło działalność. Lepiej tego nie opisywać :P
odpowiedz
Anonymous 04.12.2007, godz. 16:20
czekam na paczke przeszło 2 tygodnie. dodam, że to priorytet na warunkach szczególnych, ubezpieczona, wartościowa...nie wymaga to komentarza. tylko wezwać wszystkich pod sciane i rozstrzelać
odpowiedz
Anonymous 04.12.2007, godz. 19:43
heh no mi tam sie podoba :geek::D fajnie jest duzo miejsca nie to co na Małachowskiego i pod rampe można swobodnie podjechac :D najgorszy jest dojazd zawsze korki na Avicenny az do Krzemienieskiej a Wiejska heh lepiej nie gadac chyba ze poczta kupi na czołgi :jocolor::D a co do taboru to i owszem ma zostać przeniesiony ale prawdo podobnie dopiero w 2012 :D wiec pożyjemy zobaczymy:D ogólnie spoko :D tylko szkoda ze nie ma skrętu z CER-u w lewo:( ehh:D pozdro a paczki pewnie dojda:D na poczcie nic nie ginie:D haha :bball:
odpowiedz
matternhorn 05.12.2007, godz. 16:20
"Anonymous" napisał:
czekam na paczke przeszło 2 tygodnie. dodam, że to priorytet na warunkach szczególnych, ubezpieczona, wartościowa...nie wymaga to komentarza. tylko wezwać wszystkich pod sciane i rozstrzelać


Po dwóch tygodniach nadawca może złożyć reklamację...
odpowiedz
Jan Augustynowski 05.12.2007, godz. 19:33
Dopóki w Polsce jest monopol, dopóty będą najwyższe ceny w Europie i najniższy standard obsługi.

Mam nadzieję, że to się szybko skończy, bo odpowiedź rządu, że u3muje monopol, aby obywatel Polski miał najlepsze i najtańsze usługi pocztowe oraz gwarancję uczciwości i nie wyzyskiwania przez prywatne podmioty już dawno mija się z prawdą... i to całkowicie.

Nie mówię o obecnym rządzie, którego stanowisko w tej sprawie nie jest mi znane. Mogę się tylko domyślać, że w grę wchodzi prywatyzacja. Mnie by się raczej podobało rozczłonkowanie na kilka podobnej wielkości spółek - konkurencja zrobi resztę.


To samo tyczy się pkp.
odpowiedz
Jan Augustynowski 05.12.2007, godz. 19:36
"matternhorn" napisał:
[quote="Anonymous":2d12r6xo]czekam na paczke przeszło 2 tygodnie. dodam, że to priorytet na warunkach szczególnych, ubezpieczona, wartościowa...nie wymaga to komentarza. tylko wezwać wszystkich pod sciane i rozstrzelać


Po dwóch tygodniach nadawca może złożyć reklamację...[/quote:2d12r6xo]

No właśnie, przyzwyczaili już nas do takich standardów :/ Reklamacji nie powinno być wogóle!! ...a czemu?? Bo wszystkie paczki mają dochodzić na czas - to jest standard!!
odpowiedz
matternhorn 05.12.2007, godz. 20:58
[quote:l119o78f]No właśnie, przyzwyczaili już nas do takich standardów :/ Reklamacji nie powinno być wogóle!! ...a czemu?? Bo wszystkie paczki mają dochodzić na czas - to jest standard!![/quote:l119o78f]

Prawda jest jednak o wiele bardziej smutna. I nie zdziwcie się jak jutro, czy pojutrze dotrą do Was paczki nadane na początku listopada... <- to jest standard Poczty...
Swoją drogą aż dziw, że żadne poważne media się tym nie zajęły...
A teraz wybaczcie, ale muszę jechać do tego kołchozu, przygotować Wam paczki na jutro :)
odpowiedz
matternhorn 07.12.2007, godz. 22:19
Przedświąteczna padaczka z paczkami
Patryk W. Młynek, Piotr Walczak

2007-12-07, ostatnia aktualizacja 2007-12-07 20:34

Kupiłeś w internecie prezenty na gwiazdkę? Wysłałeś komuś paczkę świąteczną? Lepiej uprzedź bliskich, że w tym roku pod choinką będzie pusto, bo Poczta Polska właśnie w czasie przedświątecznego szczytu postanowiła przenieść wrocławską sortownię, a na razie listy i paczki rozdziela się ręcznie.

We Wrocławiu na przesyłki dostarczane przez Pocztę Polską czeka się nawet cztery tygodnie. Wszystko przez nieudane przenosiny węzła ekspedycyjno-rozdzielczego z ul. Małachowskiego na ul. Awicenny.

W pełni zautomatyzowana sortownia na Oporowie miała szybko i sprawnie rozdzielać przesyłki do Wrocławia i z Wrocławia, nawet 2,5 miliona na dobę. Tyle że w nowym budynku nie ma jeszcze maszyn. Sortowanie musi odbywać się ręcznie, czyli znacznie nawet wolniej niż na przestarzałych urządzeniach przy Małachowskiego.

- To tak, jakby wpuszczono klientów do sklepu, w którym towar leżałby na podłodze, a w kasach nie było prądu - mówi Bartosz Kołcz, były pracownik Centrum Infrastruktury Poczty Polskiej we Wrocławiu.

Jeśli uwzględni się fakt, że mamy sezon przedświąteczny, czyli przesyłek jest o jedną trzecią więcej niż w zwykłym miesiącu, a na pocztach brakuje listonoszy, to wiadomo, że klienci poczty będą musieli długo wypatrywać awiza w skrzynce.

Wrocławianin Jerzy Horn na paczkę z Warszawy czekał aż miesiąc: - To skandal. Na piechotę bym już się szybciej przywlókł - komentuje.

Do Danuty Kowalewskiej paczka ze sklepu internetowego szła blisko trzy tygodnie. Na kolejną czeka już tydzień. - Był w niej prezent mikołajkowy, który chciałam dać rodzinie. Jeśli dobrze pójdzie, wręczę go pod choinkę - mówi zrezygnowana.

Tymczasem wrocławska poczta do trudności się nie przyznaje. Gdy wczoraj na poczcie w Rynku zapytaliśmy, ile będzie szła paczka, usłyszeliśmy rutynową odpowiedź: "Zwykła trzy-cztery dni, priorytetowa dojdzie najpóźniej drugiego dnia".

Także Krystyna Politacha-Wardęga, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Poczty Polskiej, zapewnia, że nowe maszyny wkrótce dojadą, a przesyłki są dzielone szybko i sprawnie. I na bieżąco rozwożone.

Trudno w tę sprawność uwierzyć Renacie Skibińskiej z Krzyków. Od czterech tygodni czeka na zaprenumerowane tygodniki. - Gdy je w końcu dostanę, będą już nieaktualne - mówi.

Rafał Falenta, który handluje na Allegro.pl, już dawno zrezygnował z nadawania zwykłych paczek: - Dwa miesiące temu jedna z moich paczek zaginęła. Inne miały tygodniowe opóźnienia. Odtąd wysyłam tylko priorytety, chociaż one również dochodzą z opóźnieniem.

Niezadowoleni klienci poczty nie mogą nawet liczyć na odszkodowania. Krystyna Politacha-Wardęga: - Należą się one jedynie w przypadku utraty przesyłki, ubytku zawartości w przesyłce lub jej uszkodzenia. Klient ma natomiast prawo złożyć skargę.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
odpowiedz
Jan Augustynowski 07.12.2007, godz. 22:24
...a niech ich gęś kopnie :/ Precz z monopolami!!
odpowiedz
matternhorn 07.12.2007, godz. 22:54
^ To było do przewidzenia od co najmniej września... a że nikt z tym nic nie zrobił....
odpowiedz
Anonymous 12.12.2007, godz. 09:12
"matternhorn" napisał:
Klient ma natomiast prawo złożyć skargę.

Owszem można złożyć skargę. Od kilku dni wysyłam skargi - bez odzewu!?
Regulamin doręczania swoją drogą..reali swoją. Czekam na paczki po kilkanaście dni, dodatkowo za KAŻDYM razem w skrzynce jest awizo. Cały dzień ktoś jest w domu.. ale listonosz nawet tych paczek nie ma.. ma za małą torbę.
Skoro pobierają pieniądze za doręczenie i nie doręczają znaczy - nie wywiązują sie z umowy - to powinno być karane przepisami tak jak każda inna umowa usługi.
Firmy kurierskie pobierając pieniądze za doręczanie - doręczają. Poczta zostawia awizo.... tylko że ja nie zapłaciłam za paczkę awizowaną, tylko za doręczanie.

mam już tego dość. - niech wprowadzą tańszą formę doręczania - awizowana przesyłka bez doręczania. Bo argument - listonosz ma za małą torbę, lub przesyłka jest za duża (koperta A4) do mnie nie przemawia!!!
odpowiedz
matternhorn 12.12.2007, godz. 20:54
Ludzie zrozumcie! Listonosze nie roznoszą paczek (tylko listy, które czasami wyglądają jak paczki). Paczki rozwożą doręczyciele paczek, oni nie mają toreb tylko samochody...
odpowiedz
Jan Augustynowski 12.12.2007, godz. 21:29
"matternhorn" napisał:
Ludzie zrozumcie! Listonosze nie roznoszą paczek (tylko listy, które czasami wyglądają jak paczki). Paczki rozwożą doręczyciele paczek, oni nie mają toreb tylko samochody...Co nie zmienia faktu...
odpowiedz
matternhorn 13.12.2007, godz. 13:02
że jest ich za mało... wszystkich na poczcie jest za mało (oprócz dyrekcji) :) i wszyscy za mało zarabiają... Jednakże od dzisiaj może być jeszcze gorzej :D
odpowiedz
Jan Augustynowski 13.12.2007, godz. 21:22
"matternhorn" napisał:
że jest ich za mało... wszystkich na poczcie jest za mało (oprócz dyrekcji) :) i wszyscy za mało zarabiają... Jednakże od dzisiaj może być jeszcze gorzej :D


Mam nadzieję, że to są żarty, co piszesz. Poczta jest niedoinwestowana, przeludniona i prymitywna. Tylko zdrowa konkurencja może zmienić tą patową sytuację...
odpowiedz
matternhorn 14.12.2007, godz. 14:11
"WroFanatyk" napisał:
[quote="matternhorn":4cw5vwtu]że jest ich za mało... wszystkich na poczcie jest za mało (oprócz dyrekcji) :) i wszyscy za mało zarabiają... Jednakże od dzisiaj może być jeszcze gorzej :D


Mam nadzieję, że to są żarty, co piszesz. Poczta jest niedoinwestowana, przeludniona i prymitywna. Tylko zdrowa konkurencja może zmienić tą patową sytuację...[/quote:4cw5vwtu]

To świadczy tylko o tym, że nie masz pojęcia o poczcie. Fakt, ludzi jest za dużo, ale tylko na stanowiskach kierowniczych! Resztę pracowników praktycznie zmusza się żeby pracowali (w grudniu) na 1,5 etatu... od roku poczta ratuje się pracownikami z work service. Związki zawodowe wystąpiły o zatrudnienie dodatkowych 200 osób w CERze, doręczycieli paczek jeździ codziennie ok 50, a powinno co najmniej 100 - tylko, że nikt nie chce przyjść pracować.
Wierz mi, poczta ma na wszystko pieniądze, tylko akurat nie na to co jest potrzebne.
Sytuację może uratować ktoś kto potrafi zarządzać, jakiś sprawny menager, a nie ludzie z wielkim ego i bez wykształcenia.
odpowiedz
Jan Augustynowski 14.12.2007, godz. 18:07
Przeciez napisales dokladnie to co ja, tylko innymi slowy :)
odpowiedz
Anonymous 14.12.2007, godz. 18:40
mozna w tym centrum samemu odebrac paczke??
odpowiedz