Kończy się remont trzech zabytkowych kamienic przy ulicy Rewolucji 1905 r. Fot. UM Łódź / lodz.pl

Kończy się remont trzech zabytkowych kamienic przy ulicy Rewolucji 1905 r.

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Rewolucji 1905 roku 13
adresŁódź, Rewolucji 1905 roku 13
inwestorMiasto Łódź
REKLAMA

Kolejne zabytkowe budynki w Łodzi odzyskują swój dawny blask. Dobiega końca kompleksowy remont w kamienicach przy ul. Rewolucji 1905 r. 13, 15 i 17. Powstało tu ponad 50 mieszkań komunalnych, nowoczesne lokale dla biznesu i świetlice środowiskowe. Zmieniły się także podwórka, które wreszcie będą zielone i przyjazne mieszkańcom.

W budynkach trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Ekipy wykonawcy zobaczymy zarówno we wnętrzach, jak i przy zagospodarowaniu podwórek, gdzie powstają miejsca spotkań i odpoczynku dla starszych mieszkańców oraz przestrzeń do zabawy dla najmłodszych.

Generalne remonty

Wszystkie trzy kamienice przeszły kompleksową modernizację – wymienione zostały instalacje, przebudowano wnętrza, odnowiono stolarkę i podłogi. W budynkach powstały 52 mieszkania komunalne oraz pięć lokali dla przedsiębiorców. Będą tu działać także dwie świetlice środowiskowe z udogodnieniami dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lokale są wyposażone we wszystkie media, w tym zostały podłączone do centralnego ogrzewania i sieci światłowodowej. Dzięki remontom kamienice zachwycają zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wrażenie robi także mural zdobiący ścianę budynku spod numeru 15. To charakterystyczne „kurki” – motyw, który został odkryty podczas modernizacji kamienicy przy ul. Legionów 20.

Zielone podwórka

Zmieniają się także podwórka, na których pojawiły się ławki i zielone altany, a obecnie trwają nasadzenia zieleni. Przy ul. Rewolucji 1905 r. 13 posadzonych zostanie ponad 200 roślin, w tym drzewa, krzewy i kwieciste pnącza oraz zmieniające kolory winobluszcze. Pod numerem 15 zasadzone zostaną dereń, krzewuszka i dzikie wino, natomiast na podwórku przy ul. Rewolucji 1905 r. 17 kilkaset krzewów oraz pnączy, pachnąca i bogata w kwiaty wisteria oraz okazałe klony i graby. Pośród zieleni zamontowane zostaną budki lęgowe dla jerzyków oraz innych gatunków ptaków.

REKLAMA

GALERIA ZDJĘĆ:

Komentarz do inwestycji Rewolucji 1905 roku 13
Orzech
+10
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Łódź / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA