Kraków: Aleja Pokoju 81 – Atal dokłada biurowiec do setek mieszkań w Czyżynach źródło: materiały inwestora

Kraków: Aleja Pokoju 81 – Atal dokłada biurowiec do setek mieszkań w Czyżynach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Ogólnopolski deweloper z Cieszyna ruszył w październiku z trzecim, i nie ostatnim, etapem osiedla w rejonie alei Pokoju. Teraz poinformował, że buduje także biurowiec o powierzchni niemal 8,5 tysiąca metrów kwadratowych. Najemcy wprowadzą się za ponad rok.
Atal Business Center, marka dewelopera Atal S.A., prowadzi od końca kwietnia budowę przy al. Pokoju 81 w krakowskich Czyżynach. Planuje oddać inwestycję do użytku na przełomie I/II kwartału 2021 roku. Projekt przygotowała pracownia Iliard Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. z Krakowa. Generalnym wykonawcą jest Atal Construction Sp. z o.o.
materiały inwestora

Przestrzeń dla ponad 20 firm

Aleja Pokoju 81 to pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni 8 400 tys. mkw. Powierzchnia biurowa wyniesie 7 600 mkw. Wzorcowe piętro zajmie ok. 1 800 mkw., co pozwala na zaaranżowanie przestrzeni typu open space dla czterech firm.
Na parterze deweloper przewidział lobby oraz lokale usługowo-handlowe (w tym pod funkcję gastronomiczną) o pow. w sumie 800 mkw. Najemcy skorzystają ze 112 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 70 na zewnątrz, 130 stojaków rowerowych w otoczeniu budynku oraz z trzech wind. Biurowiec zdobył certyfikat BREEAM Very Good dla Design Stage.
Więcej wizualizacji w galerii.

Setki mieszkań po sąsiedzku

REKLAMA
Budowany biurowiec stanowi uzupełnienie realizowanego przez Atal w tej lokalizacji osiedla Aleja Pokoju. Pierwszy etap oddał do użytku w tym kwartale. Obejmuje cztery budynki wielorodzinne z 202 mieszkaniami o powierzchniach 36,48-89,81 mkw. i 10 lokalami usługowymi (54,02-97,15 mkw.). Mieszkańcy mają do dyspozycji 166 komórek lokatorskich, 263 miejsca parkingowe podziemne i 9 naziemnych.
W drugiej fazie deweloper realizuje od ubiegłego kwartału dwa obiekty, które trafią do użytku w IV kw. 2021 roku. Znajdą się w nich 124 mieszkania o metrażach 32,76-111,3 mkw. Deweloper przewidział 34 komórki lokatorskie, 150 stanowisk dla samochodów w garażu i 15 na zewnątrz, a także dwa lokale usługowe.
fot. Damian Daraż
W październiku Atal ruszył ze sprzedażą trzeciego etapu. Ceny zaczynają się od 7 600 zł/mkw. Dwusegmentowy budynek pomieści 148 mieszkań o powierzchniach 32,87-105,85 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Do tych zlokalizowanych na parterze przynależą ogródki, a na wyższych kondygnacjach – balkony.
Inwestor przewidział 184 miejsca parkingowe w garażu podziemnym, 13 wydzielonych na terenie inwestycji, a także dwa stanowiska dla jednośladów. Ponadto zaplanował 112 komórek lokatorskich, wózkownie oraz rowerownie.
Jak wskazuje wizualizacja całego osiedla, Atal zbuduje jeszcze trzykilkupiętrowe obiekty.
Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.
Materiały Inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA