BBH powiększa biuro w krakowskim Orange Office Park w związku z rozwojem zespołów technologii i usług

BBH powiększa biuro w krakowskim Orange Office Park w związku z rozwojem zespołów technologii i usług

Kraków
REKLAMA
Międzynarodowa instytucja finansowa Brown Brothers Harriman (BBH) podpisała umowę najmu na dodatkowe 7,5 tys. m kw. powierzchni biurowej w budynku w krakowskim Orange Office Park. BBH, obecnie w kolejnej fazie ekspansji, zajmie łącznie ponad 14,5 tys. m kw. W negocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Za doradztwo prawne odpowiadała kancelaria Wardyński i Wspólnicy.
BBH jest międzynarodową firmą oferującą wiodące usługi finansowe i rozwiązania technologiczne w zakresie zarządzania aktywami. Istnieje od 1818 r. i zatrudnia ponad 5 tys. pracowników w 18 biurach na całym świecie. Krakowski oddział firmy, otwarty w 2012 r., stanowi stale rozwijające się centrum technologii biznesowych dla branży bankowej.
– Firma BBH postawiła na Kraków i cieszymy się z naszego rozwoju w tym mieście, które dysponuje wysoko wykwalifikowanymi kadrami. BBH słynie z zaawansowanych rozwiązań technologicznych i doskonałej obsługi klienta, w krakowskim oddziale łączymy te dziedziny naszej działalności, wyznaczając nowe standardy jakości, doświadczenia i innowacyjności. Zgromadzenie wszystkich pracowników w jednym budynku ma niebagatelne znaczenie dla naszego sukcesu, więc tym bardziej doceniamy możliwość dalszej ekspansji w sprawdzonej lokalizacji – mówi Michael McDonald, Dyrektor Zarządzający BBH w Polsce i szef krakowskiego oddziału firmy.
Kompleks biurowy Orange Office Park, który realizowany jest w czterech etapach, będzie docelowo oferować 35 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej oraz 550 miejsc parkingowych. Pierwszy etap inwestycji ukończono w lipcu 2014 r. Orange Office Park znajduje się w dzielnicy Zabłocie przy dwupoziomowym skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej i Klimeckiego, dzięki czemu jest łatwo dostępny zarówno dla dojeżdżających samochodem, jak i korzystających z komunikacji publicznej (nowa linia szybkiego tramwaju, linie tramwajowe, stacja regionalnego dworca autobusowego i podmiejskiej kolei dojazdowej).
 – Już po raz kolejny współpracujemy z Brown Brothers Harriman w Krakowie. Cieszy nas rozwój działalności oraz sukcesy polskiego oddziału klienta – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w Cushman & Wakefield.
REKLAMA
Deweloperem projektu Orange Office Park jest East-West Development Office sp. z o.o. – spółka kontrolowana przez luksemburski holding Chateau Thei SA, realizujący przedsięwzięcia deweloperskie na terenie Holandii, Belgii, Niemiec, Austrii i Polski. Generalnym wykonawcą obiektu jest CFE Polska.

O Brown Brothers Harriman & Co

BBH & Co to prywatna instytucja finansowa, od blisko 200 lat lider rynku rozwiązań dla sektora bankowego. Firma obsługuje instytucje, przedsiębiorstwa, rodziny i klientów indywidualnych w trzech obszarach działalności: usług inwestycyjnych, zarządzania inwestycjami i bankowości prywatnej. Dział usług inwestycyjnych BBH oferuje rozwiązania z zakresu bankowości transgranicznej, księgowości, administracji i technologii przeznaczone dla największych instytucji finansowych i zarządzających aktywami na świecie. BBH odpowiada za 4,4 bln USD (stan na 31 grudnia 2015 r.), co plasuje firmę w światowej czołówce banków depozytariuszy i dostawców usług zarządzania aktywami, wymiany walut oraz pożyczek papierów wartościowych. Placówki BBH znajdują się w 18 miastach na całym świecie: w Nowym Jorku, Bostonie, Pekinie, Charlotte, Chicago, Denver, Dublinie, Hong Kongu, Krakowie, Londynie, Luksemburgu, Nashville, New Jersey, Filadelfii, Tokio, Wilmington i Zurychu, a także na Wielkim Kajmanie. Spółka zależna Brown Brothers Harriman (Poland) Sp z o.o., założona w Krakowie w 2012 r., w całości należy do Brown Brothers Harriman & Co. Oddział w Krakowie to rozwijające się centrum biznesowe o ogólnoświatowym zasięgu, oferujące usługi najwyższej jakości w zakresie technologii, operacji i obsługi klienta.

O kancelarii Wardyński i Wspólnicy

Wardyński i Wspólnicy to niezależna polska firma prawnicza świadcząca doradztwo prawne dla polskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych, instytucji finansowych, a także dla organów administracji publicznej. Obecnie w firmie jest ponad 100 prawników prowadzących obsługę klientów w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, czeskim i koreańskim. Oddziały kancelarii znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA